Nowatorska lakiernia Audi

Audi
Reklama
Reklama

W zakładach Audi w Ingolstadt uruchomiona została nowa linia lakiernicza będąca elementem inteligentnej fabryki przyszłości (Smart Factory).

W nowej hali o powierzchni 12 tys. m2 pracuje łącznie w systemie trójzmianowym 200 pracowników, którzy są wspierani przez 54 roboty lakierujące, 36 roboty manewrowe i 8 robotów czyszczących. Dziennie w zakładzie lakierowanych jest 650 sztuk karoserii, ale jego maksymalna wydajność wynosi 900 sztuk.

Reklama

W ramach nowej linii do lakierowania powłok zewnętrznych wdrożono najnowocześniejszą technikę lakierniczą. Zrobotyzowane urządzenia do aplikacji lakieru oraz elektrostatyczne, rotacyjne, bardzo szybkie pistolety lakiernicze w pełni automatycznie przeprowadzają cały proces. Nowa metoda lakiernicza (tzw. bell-bell) jest bardzo wydajna, ponieważ lakier nakładany jest w niej wyłącznie elektrostatycznie. W połączeniu z suchą separacją jest też przyjazna dla środowiska: na jedno lakierowane auto przypada o 5% mniej odpadów (np. szlamu lakierniczego). Cały proces pokrycia lakierem powierzchni jednego samochodu trwa ok. 3 godzin.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama