Nowe technologie wpływają także na przepływ materiałów

Remmert
Reklama
Reklama

- W świecie, w którym czas jest niezwykle istotnym kryterium decydującym o efektywności, coraz więcej świadomych firm decyduje się na automatyczne systemy magazynowe – przekonuje Paweł Zieliński, dyrektor generalny firmy Remmert w Europie Wschodniej.

- Jednym z największych wyzwań w zakresie logistyki w Polsce są elementy związane z tzw. intralogistyką, czyli wszelkie procesy zachodzące wewnątrz magazynów. To przede wszystkim optymalizacja transportu wewnętrznego i minimalizacja powierzchni magazynowej przy zachowaniu niezbędnych (często wysokich) stanów magazynowych. Wiele firm funkcjonujących w Polsce dotychczas bazowało w dużej mierze na wykorzystywaniu wózków widłowych, jednak ta tendencja się zmienia wraz z rosnącą digitalizacją procesów magazynowych. Odpowiedzią na te wyzwania są zautomatyzowane rozwiązania z zakresu Przemysłu 4.0 - mówi Paweł Zieliński z firmy Remmert.

Reklama

Dalej kontynuuje: - Nowe technologie wpływają także na przepływ materiałów. W świecie, w którym czas jest niezwykle istotnym kryterium decydującym o efektywności, coraz więcej świadomych firm decyduje się na automatyczne systemy magazynowe, które pozwalają ograniczyć do minimum postój maszyn obróbczych wynikający z nieefektywnej logistyki wewnętrznej (laserów, wykrawarek, pras, maszyn do cięcia itd.). Tego typu rozwiązania zmniejszają także ryzyko uszkodzenia materiałów, a zatem ograniczają koszty.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama