Nowości Mitsubishi na targach Automaticon

Mitsubishi

Mitsubishi Electric to od lat synonim szybkości, niezawodności oraz precyzji. Teraz czas na kategorię superciężką.

Tegoroczna edycja Targów Automaticon zapowiada się wyjątkowo. Motywem przewodnim będzie „waga ciężka”, która niekoniecznie do tej pory była kojarzona z Mistubishi Electric. Chcielibyśmy zaprosić Państwa na europejską premierę robota ramieniowego o udźwigu do 70 kg. Ponadto, będziemy prezentować m.in. napędy serwo o dużych mocach oraz przetwornice częstotliwości niskiego i średniego napięcia.

Długo wyczekiwane roboty MELFA o udźwigu do 70 kg to rozszerzenie naszej oferty szybkich i precyzyjnych robotów ramieniowych. Programowane w RT Toolbox2, kontrolowane przez jednostkę serii CR700 idealnie sprawdzają się na końcach linii produkcyjnych przy operowaniu cięższymi detalami oraz w paletyzacji. Dostępne będą w dwóch wersjach: wolnostojące oraz współpracujące z platformą iQ.

Robot przemysłowy MELFA
Robot przemysłowy MELFA

Jednym z najczęstszych pojęć pojawiających się w idei Industry 4.0 i związanych z nią pojęć na całym świecie są dane - ogromna ilość danych jest generowana przez wiele urządzeń w czasie rzeczywistym i jest dzielona przez nie w celu zapewnienia przejrzystego widoku procesów. Aby wykonać ten zabieg skutecznie, kluczowym wymogiem jest przepustowość. W tym miejscu z pomocą przychodzi CC-Link IE. Jest to obecnie jedyny otwarty protokół przemysłowy Ethernet, który działa przy prędkościach gigabitowych. Jest zatem de facto technologią przemysłową Ethernet z szerokim pasmem, a tym samym oferuje największy potencjał do wspierania potrzeb Industry 4.0, teraz i w przyszłości.


Sieci całościowe All-In-One. CC-Link IE – naturalny wybór dla Industry 4.0

Nowością prezentowaną przez Mitsubishi Electric na Targach Automaticon będzie także serwowzmacniacz MR-J4-TM-ECT, który łączy wiodącą w branży wydajność, funkcjonalność i niezawodność systemu serwo serii MR-J4 z interfejsem otwartej sieci EtherCAT. Dzięki temu nawet gdy system kontroli jest określony przez klienta końcowego, konfiguracja producenta może korzystać z technologii serwo Mitsubishi Electric i z bardzo kompaktowej i wydajnej technologii serii MR-J4.

Serwowzmaczniacz MR-J4_TM-ECT
Serwowzmaczniacz MR-J4_TM-ECT

Na naszym stoisku nie może zabraknąć gwiazdy poprzedniej edycji Automaticon – platformy iQ-R, w którą wyposażone będzie nasze stanowisko demonstracyjne z 5-osiowym manipulatorem X-Y, przetwornic częstotliwości serii 800 wykorzystanych w procesie sortowania w maszynie pakującej czy też innych naszych flagowych produktów.

Platforma iQ-R
Platforma iQ-R

Oprócz naszych produktów chcielibyśmy Państwu przedstawić również koncepcję doskonalenia produkcji przemysłowej – Pokayoke. Słowo, które kojarzyć się może bardziej z japońskimi kreskówkami aniżeli z zaawansowaną techniką usprawnienia produkcji, w wolnym tłumaczeniu oznacza unikanie pomyłek. Słowa Seneki Młodszego: Mylić się jest rzeczą ludzką są aktualne po dziś dzień. O ile problemy zautomatyzowanej linii produkcyjnej można z większym bądź mniejszym trudem rozwiązać, to błędy ludzkie wynikające ze zmęczenia czy monotonności pracy są nieuniknione. Podczas Targów opowiemy Państwu o idei japońskiej techniki Pokayoke, historii oraz jej zastosowaniu w przemyśle i życiu codziennym.


Przykład systemu Pokayoke

Dla osób, które odwiedzą nasze stanowisko przygotowaliśmy moc atrakcji, także już teraz zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego stoiska B14/C11 w dniach 1-4 marca 2016 r. w Warszawskim Centrum Expo XXI!

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://pl.mitsubishielectric.com

Źródło: Mitsubishi

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę