Nowy 2FGP20 – zestaw uchwytów do skrzyń KLT

Nowy 2FGP20 – zestaw uchwytów do skrzyń KLT OnRobot

Firma OnRobot wprowadziła do oferty nowy zestaw uchwytów do głowicy równoległej 2FGP20. Zestaw uchwytów zwiększa zdolność głowicy do obsługi skrzyń KLT i innych otwartych pojemników z tworzywa sztucznego.

Nowy zestaw chwytaków 2FGP20 zapewnia dodatkowe możliwości w zakresie obsługi palet i zadań związanych z przemieszczaniem w licznych branżach, w których konieczne jest przemieszczanie skrzynek KLT i innych otwartych pojemników z tworzywa sztucznego. Model 2FGP20 wyposażony w nowy zestaw uchwytów będzie jednym z pierwszych na rynku – być może pierwszym – standardowym rozwiązaniem głowicy chwytaków do obsługi tego typu skrzynek.

Czym są skrzynie KLT?

Zwane również europojemnikami skrzynie KLT są ustawianymi w stosy przemysłowe jednostkami służącymi do magazynowania zgodnie ze standardem VDA 4500. Pierwotnie zostały stworzone przez Niemieckie Stowarzyszenie Przemysłu Motoryzacyjnego (VDA). Standard ten jednak został przyjęty również przez wiele innych branż produkcyjnych, w tym przez przemysł spożywczy i produkcji napojów, przemysł elektroniczny i przemysł transportowy. Skrzynie są dostępne w różnych rozmiarach i wersjach – na przykład opcje zamknięte lub perforowane, a skrzynie przeznaczone dla branż innych niż branża motoryzacyjna mogą być mniejsze od standardowych rozmiarów używanych w przemyśle motoryzacyjnym. Jednak różne wersje tych pojemników mają jedną wspólną cechę: kołnierz skrzyni.

Funkcja chwytania

Nowy zestaw chwytaków przeznaczony do skrzyń KLT stabilnie trzyma pojemniki, ponieważ końcówki chwytaka można dopasować do kołnierza większości wariantów skrzyń, umożliwiając ich podnoszenie i przemieszczanie.

Masa całkowita modelu 2FGP20 wraz z nowym zestawem wynosi 4,13 kg, a głowica chwytaka nadaje się do przemieszczania skrzyń o masie do 20 kg.

Zestaw obejmuje dwa komplety chwytaków, które łatwo można zamontować na głowicy 2FP20, a mechanizm mocujący końcówek podporowych można dopasować do rodzaju skrzynki.

Źródło: OnRobot

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę