Odwołane dwa kolejne wydarzenia targowe w Niemczech

Deutsche Messe

Niepewność spowodowana pandemią koronawirusa, liczne ograniczenia i przepisy dotyczące ochrony zdrowia oraz ograniczenia w podróżach międzynarodowych doprowadziły do odwołania tegorocznej edycji targów SurfaceTechnology Niemcy i parts2clean, które miały się odbyć w dniach 27–29 października br.

Walczyliśmy ciężko o oba wydarzenia targowe, ale ostatecznie musieliśmy podjąć decyzję o ich odwołaniu – mówi Olaf Daebler, globalny dyrektor SurfaceTechnology Niemcy i parts2clean w zespole Deutsche Messe. – W tych okolicznościach nie byłoby możliwe zorganizowanie dwóch targów w Stuttgarcie w październiku. Skoncentrujemy teraz całą naszą energię w ponowne uruchomienie targów parts2clean w październiku 2021 r. oraz SurfaceTechnology Niemcy w czerwcu 2022 r. Po przezwyciężeniu obecnej sytuacji oba wydarzenia targowe będą potrzebne branży bardziej niż kiedykolwiek.

W licznych rozmowach z firmami i stowarzyszeniami branżowymi przeprowadzonymi przez organizatorów targów w ostatnich tygodniach wyraźnie podkreślana jest kwestia kryzysu, z którymi muszą się mierzyć firmy, a niektóre wręcz walczą o przetrwanie. W tej sytuacji uczestnictwo w targach schodzi na dalszy plan. Z przyczyn biznesowych, ale również prywatnych znaczna część ludzi ogranicza podróże i wszelkiego rodzaju kontaktu z innymi osobami. Ponadto konieczność wprowadzenia odpowiednich środków bezpieczeństwa znacząco wpłynęłyby na kształt targów i kontaktów międzyludzkich podczas nich. Na przykład władze Badenii-Wirtembergii zezwalają na obecność jednej osoby na 10 metrów kwadratowych w każdej hali wystawienniczej.

Decydująca okazała się ankieta przeprowadzona w zeszłym tygodniu wśród odwiedzających targi w poprzednich edycjach. Według tego badania ok. 60% osób odwiedzających SurfaceTechnology Niemcy albo już całkowicie wykluczyło, albo przynajmniej zakwestionowało swoją obecność na targach w tym roku. W przypadku targów parts2clean odestek takich osób jest jeszcze wyższy i wyniósł 65%. Powodem takiej decyzji jest głównie obawa przed możliwą infekcją i ograniczone możliwości podróży.

Międzynarodowe targi technologii powierzchni SurfaceTechnology Niemcy pierwotnie miały się odbyć w czerwcu 2020 r., a następnie zostały przełożone na jesień. Ostatecznie najbliższa edycja targów SurfaceTechnology Niemcy odbędzie się dopiero w dniach 21–23 czerwca 2022 r. w Stuttgarcie. W przyszłym roku SurfaceTechnology AREA będą częścią Hannover Messe, które mają się odbyć w kwietniu.

Międzynarodowe targi technologii czyszczenia części i powierzchni parts2clean odbędą się od 5 do 7 października 2021 r.

Źródło: Deutsche Messe

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę