Omron siódmy rok z rzędu wyróżniony przez Dow Jones

Omron siódmy rok z rzędu wyróżniony przez Dow Jones Omron

Omron Corporation znalazła się w gronie 97% czołowych firm z sektora porównywalnego na globalnie uznanym światowym indeksie zrównoważonego rozwoju Dow Jones (Dow Jones Sustainability World Index, DJSI World), który jest indeksem giełdowym inwestycji społecznie odpowiedzialnych (SRI).

Jest to 7. rok z rzędu, w którym firma Omron uzyskała wysokie oceny w zakresie aspektów środowiskowych, społecznych oraz związanych z zarządzaniem i ekonomią. Spośród 3555 uznanych na całym świecie korporacji, które poddano ocenie w 2023 r., 321 znalazło się na DJSI World. Firma Omron już 14. rok z rzędu została również odnotowana na indeksie zrównoważonego rozwoju dla Azji i Pacyfiku Dow Jones (Dow Jones Sustainability Asia Pacific Index).

Powiązane firmy

Omron Electronics

W 2023 r. firma Omron osiągnęła wyniki równe lub lepsze niż 97% z 73 firm należących do grupy branżowej obejmującej przyrządy, komponenty i sprzęt elektroniczny ITC (stan na 9 grudnia). W aspekcie środowiskowym firma Omron uzyskała najwyższe oceny w kategoriach zarządzania emisjami, efektywnego gospodarowania zasobami i obiegu zamkniętego, gospodarowania odpadami oraz zużycia wody. Omron udało się także uzyskać najwyższe oceny w zakresie przejrzystości i raportowania oraz strategii podatkowej w aspekcie zarządzania i ekonomii. Wyniki te stawiają Omron na poziomie równym lub lepszym niż 100% firm z sektora porównywalnego. W aspekcie społecznym firma Omron została doceniona za usprawnienia w zakresie przyciągania i zatrzymywania talentów, sygnalizując poprawę dobrostanu pracowników i ochrony prywatności.

Zapewnienie integracji długoterminowych kwestii zrównoważonego rozwoju materiałów (istotności), jakie określono w długofalowej wizji Omron Shaping the Future 2030 (SF2030), z działalnością biznesową pozwoliło firmie uzyskać to wyróżnienie. 

Stosowanie się do zasad Omron w każdej części organizacji, a mianowicie poprawa jakości życia i przyczynianie się do tworzenia lepszego społeczeństwa, również znacząco przyczyniło się do docenienia wysiłków firmy Omron w zakresie ESG.

Jako firma Omron od 1933 r., czyli roku założenia, stawiamy ludzi i planetę w centrum naszej działalności. Jesteśmy dumni z tego, że nasze wysiłki na rzecz innowacji dla zrównoważonej przyszłości są uznawane przez jeden z najbardziej renomowanych indeksów oceny zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw. Kolejne wyróżnienie zachęca nas do dalszego informowania o postępach dotyczących naszych celów i inicjatyw w zakresie ESG oraz do angażowania naszych pracowników, klientów i partnerów biznesowych w działania na rzecz zrównoważonej przyszłości, jaką sobie wyobrażamy – powiedział Yue Liu, starszy dyrektor generalny oddziału ds. zrównoważonego rozwoju w Omron Corporation.

Źródło: Omron

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę