Oprogramowanie eviXscan 3D w wersji 2.8 już na rynku

Oprogramowanie eviXscan 3D w wersji 2.8 już na rynku Evatronix

Firma Evatronix SA, producent skanerów eviXscan 3D, ogłosiła aktualizację oprogramowania 3D – eviXscan 3D Suite 2.8. Nowa wersja wprowadza udoskonalenia dla kluczowych algorytmów, które zwiększają szybkość i jakość pracy skanerów eviXscan 3D (czas działania szybszy o 40%, wzrost dokładności nawet o 30%). Nabycie aktualizacji oprogramowania zapewnia dostęp do kolejnych rozszerzeń funkcjonalności w okresie 12 miesięcy od dnia zakupu.

Aktualizacja oprogramowania eviXscan 3D w wersji 2.8 wprowadziła poprawę parametrów skanowania, która jest zauważalna zwłaszcza w odniesieniu do starszej generacji skanerów eviXscan 3D, takich jak urządzenia pomiarowe z linii Heavy Duty (Quadro, Optima czy Basic). To udoskonalenie umożliwia uzyskanie zdecydowanie lepszych wyników skanowania, dzięki czemu nie ma konieczności wymiany urządzenia na nowszy model. W porównaniu do poprzednich wersji oprogramowania eviXscan 3D, w Suite 2.8 czas generowania chmury punktów uległ znacznemu skróceniu.

Wersja Suite 2.8 umożliwia integrację skanerów eviXscan 3D z robotami Universal Robots oraz HAN*S bez udziału zewnętrznych wtyczek. Dodatkowo wprowadzono ułatwienia w interfejsie, dostosowanie do łatwej lokalizacji oraz nowe wersje językowe oprogramowania (polską, chińską, francuską).

Nowa wersja oprogramowania eviXscan 3D Suite 2.8 została wzbogacona o następujące funkcjonalności: nowy generator skanów – zoptymalizowany algorytm pozwala na uzyskanie skanu o lepszej jakości przy równoczesnym skróceniu czasu jego generowania, Best Fit – czyli automatyzację procesu ręcznego dopasowania, dzięki której algorytm na bazie kształtu detalu, jego krzywizn i powierzchni dąży do uzyskania najlepszego możliwego dopasowania skanów, nową wersję funkcji Merging – dzięki lepszej jakości scalania możliwa jest poprawa kolejnych etapów końcowego przetwarzania (wypełnianie dziur czy wygładzanie). Wypełnianie dziur, którego wykonanie możliwe jest na trzy sposoby. Oto one: Holesfilling selection – wykorzystywana do ręcznego wybierania dziur do wypełnienia, Holesfilling densely – pozwala na wypełnianie wszystkich dziur w siatce (algorytm aktualizuje istniejącą siatkę trójkątów), i Holesfilling waterproof – służy do zamykania pliku STL (algorytm tworzy nową siatkę trójkątów). Z kolei autoekspozycja markerów polega na automatycznym dobieraniu optymalnych ustawień ekspozycji dla skanowania z wykorzystaniem markerów.

Program eviXscan 3D Suite 2.8 to kolejny krok w kierunku pełnej automatyzacji skanowania, dzięki rozwinięciu automatycznego dobierania czasów naświetleń do skanowania, markerów oraz wsparciu robotów Universal Robots i HANS – mówi Szymon Ścibik, lider R&D w Evatronix SA. – Dodatkowo nowa wersja generatora chmury punktów działa kilka razy szybciej, potrafi znacznie poprawić dokładność generowanych skanów nawet dla starszych skanerów i co najważniejsze  daje lepsze rezultaty w przypadku skanowania ciemnych, błyszczących detali bez pryskania. Tworząc kolejną wersję oprogramowania, opieraliśmy się na opiniach naszych klientów i partnerów, aby tworzone oprogramowanie sprostało coraz to większym wymaganiom.

Wszystkie skanery eviXscan 3D zakupione po 15 listopada 2021 r. będą dostarczane do klientów z najnowszą wersją oprogramowania eviXscan 3D Suite 2.8.

Źródło: Evatronix
 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę