Optymistyczne dane w przemyśle dobrą prognozą dla targów

Optymistyczne dane w przemyśle dobrą prognozą dla targów MTP Grupa

Gorące tematy branży przemysłowej, pokazy w specjalnie wydzielonych strefach, największa w tej części Europy ekspozycja pracujących maszyn i robotów a także powrót do sprawdzonych punktów programu targów – to tylko część atrakcji najbliższej edycji targów ITM Industry Europe. Coraz bardziej optymistyczne dane dla sektora przemysłowego i analizy ekspertów mają znaczący wpływ na duże zainteresowanie wystawców udziałem w czerwcowym wydarzeniu. 

„Polski przemysł nabiera rozpędu”, „Zaskakujące dane pokazują rosnący optymizm”, „Nowe dane z polskiego przemysłu. Optymizm największy od lutego 2022 roku”, „Produkcja przemysłowa wróciła na ścieżkę wzrostu” – takie i podobne tytuły ukazały się w grudniowej prasie po odczytaniu najnowszych danych PMI (ang. Purchasing Managers Indeks).

Indeks PMI podskoczył nieoczekiwanie do poziomów widzianych ostatnio w kwietniu 2022 r. Sektor osiągnął punkt zwrotny – wskazali eksperci S&P Global, która publikuje dane o PMI.

Wskaźnik ten, który mierzy opinie menedżerów do spraw zakupów w dwustu polskich firmach przemysłowych, wzrósł w listopadzie do 48,7 pkt w porównaniu do 44,5 pkt zanotowanych miesiąc wcześniej – podał S&P Global. Wskaźnik liczby nowych zamówień odnotował największy wzrost w historii badania. Nie bez przyczyny znacznej poprawie uległy nastroje dotyczące przyszłej produkcji.

To ożywienie bardzo nas cieszy, rozmowy z naszymi wystawcami także napawają nas optymizmem i dają dużo energii do pracy nad najbliższą edycją. Plany mamy ambitne, musimy sprostać potrzebom rynku. Dlatego rozwijamy mocno tę część ekspozycji, której potencjał – w naszej opinii- nie był jeszcze wystarczająco wykorzystany. Stąd m.in. nasze zaawansowane rozmowy z liderami automatyki. Zadbamy także o rozbudowaną ofertę maszyn do obróbki metalu – zapowiada Anna Lemańska Kramer, dyrektor targów ITM Industry Europe.

Rozwiązania z obszaru automatyki przemysłowej są dziś integralną częścią praktycznie wszystkich procesów produkcyjnych i w dużej mierze decydują o rozwoju globalnego przemysłu. Konieczność rozwoju automatyki w polskich firmach wynika z dążenia do zwiększenia konkurencyjności, poprawy warunków pracy, zrównoważonego rozwoju oraz adaptacji do dynamicznie zmieniającego się otoczenia biznesowego. Badania i innowacje w tym obszarze są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu gospodarczego i utrzymania wysokiej jakości produkcji. Stąd plany organizatorów targów ITM Industry Europe. do poszerzenia oferty tego sektora w strefie wystawienniczej.

Testowanie na żywo

Nowością w najbliższej edycji będą także specjalne strefy testów konkretnych rozwiązań z zakresu automatyki dla przemysłu 4.0. To tam będzie można na żywo sprawdzić produkty i technologie wspomagające procesy produkcyjne w fabrykach.

Dzięki temu uczestnicy targów nauczą się nowych umiejętności a także skorzystają z okazji do przetestowania rozwiązań, które mogą istotnie wspomóc wydajność ich przedsiębiorstw.

Naszą ideą jest umożliwienie wstępnego „uszycia” produktu dopasowanego do konkretnego odbiorcy. Targi są dobrym miejscem do łączenia producentów takich rozwiązań z ich potencjalnymi klientami, którzy właśnie w naszych przestrzeniach będą mogli je sprawdzić i przekonać się czy takie innowacje będą odpowiednim wsparciem w ich firmach – dodaje Anna Lemańska-Kramer.

Na targach nie zabraknie także bogatej ekspozycji z zakresu robotyki, odlewnictwa, spawania, obróbki powierzchni czy oprogramowania dla branży przemysłowej. 

Speakers Corner ponownie na targach

Powraca na targi ITM Industry Europe sprawdzona formuła spotkań z ekspertami na stoisku redakcji MM Magazynu Przemysłowego. To właśnie tam codziennie w godzinach 13–16 będzie się odbywać MM Speakers Corner. Na specjalnie przygotowanej scenie przedstawiciele redakcji MM Magazynu Przemysłowego porozmawiają z menadżerami największych firm przemysłowych w Polsce o kondycji poszczególnych branż przemysłowych w naszym kraju, najnowszych trendach w produkcji przemysłowej, automatyzacji i kooperacji przedsiębiorstw. 

Po przerwie spowodowanej Covidem wracamy z naszym cyklicznym wydarzeniem MM Speakers Corner na targi ITM – mówi Paweł Kruk redaktor naczelny MM Magazynu Przemysłowego. – Zmieniliśmy i jeszcze bardziej uatrakcyjniliśmy formułę naszych rozmów o przemyśle. Każdego dnia targowego osoby zwiedzające targi będą mogli posłuchać wielu ciekawych rozmów na najbardziej aktualne tematy dotyczące polskiego przemysłu. Z naszymi rozmówcami będziemy analizować obecną sytuację w polskim i światowym przemyśle, a także omawiać największe wyzwania, przed którymi stoją polskie firmy – podkreśla Paweł Kruk.

Gorące debaty, panele dyskusyjne oraz prezentacje nowych rozwiązań dla przemysłu będą także odbywać się w przestrzeniach konferencyjnych usytuowanych na terenie targów.

Najbliższa edycja targów ITM Industry Europe, odbędzie się 4-7 czerwca 2024 r. W tym samym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można zwiedzić ekspozycję: Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog oraz Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting.

Źródło: Grupa MTP

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę