Optymistyczne perspektywy edukacji. KGHM członkiem Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego

KGHM Polska Miedź
Reklama
Reklama

KGHM Polska Miedź dołączył do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego. Deklarację partnerską przystąpienia do „Klastra Edukacyjnego Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej” 17 maja podpisali członkowie zarządu KGHM.

Dolnośląski klaster edukacyjny, którego liderem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, powstał w kwietniu 2015 r. Ideą jego działania jest rozwój przedsiębiorczości i sieci współpracy pomiędzy m.in. przedsiębiorcami, szkołami i uczelniami wyższymi oraz zainteresowanymi rozwojem szkolnictwa branżowego i rynku w zakresie transferu wiedzy, technologii.

Reklama

KGHM stawia sobie za cel wspieranie kształcenia zawodowego

- Dołączenie do Klastra Edukacyjnego wpisuje się w realizację przyjętej pod koniec ubiegłego roku Strategii na lata 2019-2023. Wśród zadań, jakie przed sobą stawiamy, jest m.in. wsparcie rozwoju kompetencji przyszłości, które zaczyna się na poziomie edukacji i współpracy ze szkołami - mówi Marcin Chludziński, prezes KGHM. W ostatnim czasie podjęto szereg działań zmierzających do rozwoju szkolnictwa. - Nasza ścisła współpraca ze szkołami w regionie to podstawa późniejszych sukcesów, zarówno spółki jak i mieszkańców. Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie i ciężko pracujemy na rzecz regionu. Rozumiemy, że poprzez nasze działania kształtujemy lokalną społeczność. Czujemy się więc zobowiązani do wspierania rozwoju szkolnictwa - dodała Magdalena Wróbel, dyrektor naczelny. ds. zarządzania zasobami ludzkimi.

Reklama

Działania trwają

W ramach współpracy KGHM ze szkołami średnimi z Zagłębia Miedziowego, spółka organizuje m.in. zajęcia praktycznej nauki zawodu oraz praktyki zawodowe, przygotowuje uczniów do uzyskania wybranych uprawnień zawodowych przed ukończeniem szkoły, umożliwia udział w dodatkowych szkoleniach dla młodzieży i nauczycieli, funduje stypendia dla wyróżniających się uczniów oraz wspiera szkoły w modyfikowaniu programów nauczania.

Źródło: KGHM Polska Miedź

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama