Oszczędniejsze i bezpieczniejsze doki przeładunkowe

Reklama
Reklama

PROJPRZEM S.A., jeden z czołowych dostawców systemów przeładunkowych w Europie, nieustannie rozwija swoją ofertę w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa personelu centrów logistycznych oraz redukcji kosztów związanych z utratą energii cieplnej w magazynach. W tym roku spółka wprowadza na rynki europejskie linię nowych pomostów PROM, w których montuje dedykowane systemy gwarantujące większe bezpieczeństwo personelu podczas pracy.

Pierwszym takim systemem jest blokada FALL-GUARD. W stanie spoczynkowym pomostu część najazdu, która wystaje na wysokość 90 mm, stanowi przeszkodę, a więc zabezpieczenie przed zjazdem pojazdu z rampy. W pozycji roboczej najazd ma pełną funkcjonalność standardowego rozwiązania doku.

Reklama

Spore wyzwanie dla inżynierów stanowi problem utraty ciepła i cyrkulacji mas powietrza o różnej temperaturze w magazynach z chłodniami. Zgodnie z prawami fizyki, kiedy ciepłe powietrze z pomieszczenia przyległego zostaje oziębione przez bardzo zimne powietrze z mroźni, wilgotność względna takiego powietrza osiągając 100% powoduje kondensację. Ostatecznie na ścianach i suficie może odkładać się lód, który będzie opadał w postaci śniegu na posadzkę oraz zmagazynowane produkty, co nie jest zgodne z przepisami HACCP i normami bezpieczeństwa personelu oraz stanowi zagrożenie dla pracujących wózków widłowych. Optymalizacja powyższego procesu polega na zmniejszeniu poziomu utraty ciepła poprzez odpowiednie rozwiązania systemów przeładunkowych. Obniżenie przedniej części pomostu oraz skierowana pod kątem w dół pozycja spoczynkowa platformy pozwala na otwarcie bramy po zadokowaniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu wraz z dedykowanym pneumatycznym uszczelnieniem PROJPRZEM skonstruował w 100% izolowany dok. Nadmuchiwane poduszki boczne same dopasowują się do wymiarów samochodu, redukując utratę ciepła.

Doki przeładunkowe PROM są sprzedawane w 30 krajach na 3 kontynentach. Nabywców znajdują zarówno doki przeładunkowe, jak i pozostałe produkty wchodzące w skład systemu takie, jak: bramy segmentowe, bramy szybkobieżne, bramy rolowane, mostki przeładunkowe, platformy mobilne, bramy ppoż i kraty.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama