Otwiera się nowa perspektywa dla sektora energii w Polsce

Reklama
Reklama

– Doprowadziliśmy do kompromisu ze stroną społeczną i powołania PGG, porządkujemy sytuację w sektorze węgla kamiennego, rozpoczęliśmy restrukturyzację polskiej energetyki, działamy także na rzecz rozwoju obszaru energii odnawialnej w Polsce – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski 17 maja 2016 r. podczas posiedzenia Rady Ministrów poświęconego podsumowaniu pierwszego półrocza pracy rządu.

Szef resortu energii podkreślił, że zmiana ustawy o działach administracji i utworzenie Ministerstwa Energii dały możliwość pełnej koordynacji działań podejmowanych przez państwo w sektorze energetycznym. – W ramach polityki realizowanej przez rząd oraz we współpracy z innymi resortami odpowiedzialnymi za rozwój gospodarczy Polski, ME może prowadzić kompleksowe działania na rzecz wzrostu innowacyjności i konkurencyjności polskiego sektora energii – ocenił.

Reklama

Zaznaczył, że w ciągu pół roku funkcjonowania resortu energii udało się rozwiązać istotne problemy, hamujące rozwój polskiej energetyki i sektora górniczego. – Wznowiliśmy dialog społeczny na Śląsku, doprowadziliśmy – we współpracy ze stroną społeczną - do powołania PGG, co m.in. pozwoliło zachować 100 tys. miejsc pracy – powiedział. – To właśnie te nasze działania przyczyniły się do zahamowania kryzysu w sektorze – dodał.

Zaznaczył, również że resort energii prowadzi działania mające na celu uporządkowania otoczenia prawnego obszaru odnawialnych źródeł energii. Podkreślił, że nowelizacja ustawy o OZE wprowadza m.in. koncepcję mikro i makroklastra energii, nową definicję prosumenta, a także likwiduje bariery w rozwoju energetyki prosumenckiej w skali mikro.

Reklama

Źródło: Ministerstwo Energii

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama