Outsourcing na rzecz natury

MEWA

O systemie pełnej obsługi MEWA, korzyściach dla klienta i produktach przyjaznych dla środowiska opowiada Piotr Borowczyk, prezes zarządu MEWA Textil-Service.

MM Magazyn Przemysłowy: Na czym polega system pełnej obsługi MEWA?

Piotr Borowczyk: System polega na dostarczaniu czyściwa, odbieraniu zabrudzonego czyściwa, praniu go i ponownym dostarczaniu czystego klientowi. Usługa eliminuje problem związany ze składowaniem, a obowiązki wynikające z przepisow o ochronie środowiska przejmuje firma MEWA.

Na jakie korzyści może liczyć klient, który zdecyduje się na Państwa serwis?

– Klient przede wszystkim otrzymuje czyściwa bardzo dobrej jakości, przeznaczone do rożnego rodzaju zanieczyszczeń. System pozwala też lepiej skalkulować koszty. Klient może też wypróbować czyściwo w okresie testowym, zanim zdecyduje się na wynajem.

Wynajmować czy kupować? Kiedy outsourcing bardziej się opłaca i dlaczego?

– Na pewno outsourcing opłaca się przy większej ilości prac związanych z czyszczeniem. Klient oszczędza na składowaniu, jak też na kosztach i czasie. No i całą usługę otrzymuje od jednego partnera. Specjaliści firmy MEWA pomogą też w doborze odpowiedniego czyściwa. Outsourcing zapewnia też ciągłość zaopatrzenia.

Outsourcing opłaca się raczej dużym przedsiębiorstwom czy małym także?

– Jest też oferta dla małych przedsiębiorstw. Tam czyściwa wymieniane są raz w ciągu 8–16 tygodni. Istnieje możliwość ich przetestowania, a odciążenie małej firmy w obowiązkach związanych z czyściwami jest poważną zaletą. W obecnych czasach zmienia się także podejście do ochrony środowiska. Coraz więcej osób rozumie, że o środowisko powinien dbać każdy z nas, nie tylko duże firmy.

Regularne czyszczenie maszyn i narzędzi wpływa na ich dłuższy, bezproblemowy żywot. Jak to jednak robić, by pozostać w zgodzie z naturą?

- Już w 1975 r. zbudowano w firmie MEWA pierwszą instalację do oczyszczania ścieków. Inwestycje w ekologię są zawsze równoprawne z inwestycjami rozwojowymi firmy. Systemy oczyszczania pozwalają zaoszczędzić do 50% wody w procesie prania. Termiczne wykorzystanie wydzielonych z wody substancji zanieczyszczających  pokrywa do 80% zapotrzebowania na energię dla linii technologicznych prania i suszenia tekstyliów.

Jakie rozwiązania z Państwa oferty to gwarantują?

– Właśnie czyściwa wielokrotnego użytku czy też maty olejowe. Mogą one być prane wielokrotnie (czyściwa aż do 50 razy). W myjce Bio-Circle nie ma rozpuszczalników ani lotnych związków organicznych. Biologiczny rozkład zanieczyszczeń powodują naturalne mikroorganizmy. Płyn czyszczący jest bezpieczny dla ludzkiej skory. Natomiast stosowanie ww. bezpiecznych kontenerów do transportu czyściw pozwala uniknąć bezpośredniego zanieczyszczenia środowiska przez kontakt z czyściwami nasączonymi nieczystościami.

Usługa pełnego serwisu obejmuje również wynajem wspomnianego urządzenia do czyszczenia części Bio-Circle. Z jakimi zanieczyszczeniami jest ono w stanie sobie poradzić, a z jakimi nie?

– Myjka MEWA Bio-Circle bardzo dobrze usuwa zanieczyszczenia z części wykonanych ze stali, stali szlachetnej i metali kolorowych, a także z aluminium. Płyn do czyszczenia bez problemu usuwa organiczne związki chemiczne, jak np. cukier. Szczególne dobrze urządzenie radzi sobie z usuwaniem olejów i tłuszczów, a także pozostałości po procesie krakingu, soli, wiórków i pyłu. Nie nadaje się natomiast do usuwania lakierów, farb, żywic, silikonów oraz biocydów.

Co jeszcze znajduje się w ofercie firmy MEWA? Co cieszy się szczególnym zainteresowaniem ze strony klientów?

– Paletę wcześniej wymienionych produktów uzupełnia system wynajmu odzieży roboczej. Jest on coraz bardziej popularny w Polsce, dlatego że coraz większy nacisk kładzie się na bezpieczeństwo i komfort pracy pracownika. Odzież robocza dobierana jest odpowiednio do warunków pracy. W znacznej mierze rodzaj ubioru staje się także wizerunkowym elementem firmy. Zarówno pracownicy, jak i pracodawcy doceniają przystosowane, specjalistyczne ubrania ochronne prane w wysokich temperaturach, które po kilkudziesięciu praniach nadal wyglądają czysto i spełniają swoje funkcje ochronne. Ten system uzupełniany jest sprzedażą pozostałych artykułów ochrony osobistej, takich jak rękawice, obuwie i okulary ochronne, elementy ochrony słuchu oraz wiele innych produktów.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę