parts2clean 2020: nowoczesne technologie czyszczenia przemysłowego

partsclean

Niespotykana wcześniej sytuacja związana z pandemią koronawirusa stanowi bezprecedensowe wyzwanie dla firm na całym świecie. To również szansa dla branży czyszczenia przemysłowego, która ma do odegrania w tych czasach dużą rolę. Najnowsze technologia czyszczenia będzie można poznać w centrum wystawowym w Stuttgarcie w dniach 27–29 października 2020 r. podczas 18. edycji międzynarodowych targów czyszczenia części i powierzchni przemysłowych parts2clean.

Pandemia Covid-19 może stać się akceleratorem wykorzystania nowych technologii także w branży czyszczenia przemysłowego. Ze względu na ogromny wpływ na jakość, funkcjonalność i koszty wytwarzania produktów, procesy czyszczenia części i powierzchni są również czynnikiem umożliwiającym optymalizację procesów produkcyjnych i zwiększenie ich wydajności. 

Na targach parts2clean będą obecni wszyscy istotni dostawcy z różnych segmentów technologii czyszczenia, w tym liderzy tego rynku. Zaprezentują oni najnowsze technologie i produkty w tym obszarze, obejmujące systemy do czyszczenia pośredniego i końcowego, a także w pełni zautomatyzowane systemy czyszczące spełniające najwyższe wymagania w zakresie czystości i elastyczności, które można zintegrować w środowiskach produkcyjnych, a także w razie potrzeby rozszerzać. W przypadku np. części elektronicznych zauważalny jest trend w kierunku technologii czyszczenia na sucho. Odwiedzający targi będą mogli zapoznać się także z nowymi procesami czyszczenia i suszenia chemicznego na mokro, a także nowymi i zoptymalizowanymi, alternatywnymi rozwiązaniami czyszczącymi, wykorzystującymi takie technologie jak plazma, laser czy CO2.

Wydarzenia towarzyszące

Przy okazji targów parts2clean nie zabraknie innych ciekawych wydarzeń towarzyszących. – Do najważniejszych wydarzeń targowych należą tłumaczone symultanicznie (niemiecki i angielski) wykłady w ramach trzydniowego forum ekspertów – mówi Olaf Daebler, dyrektor targów parts2clean w Deutsche Messe. Podczas tych wykładów będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat rozwiązań, innowacji i trendów w zakresie czyszczenia części przemysłowych i powierzchni.

Równolegle z parts2clean odbędą się w tym roku także targi SurfaceTechnolog, których tematyka obejmuje całe spektrum technologii powierzchni. – Między tymi dwoma targami występują duże efekty synergii, które są interesujące dla wielu odwiedzających – mówi Olaf Daebler. Targi parts2clean i SurfaceTechnology będą zlokalizowane w sąsiednich halach 7 i 9 w centrum wystawowym w Stuttgarcie.

Źródło: Deutsche Messe

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę