Pełnokolorowy skaner 3D umożliwia tworzenie modeli o dowolnym rozmiarze

Pełnokolorowy skaner 3D tworzy modele o dowolny rozmiarze Matter and Form

Firma Matter and Form ogłosiła nowy, super wszechstronny sposób na tworzenie modeli 3D. System Three tworzy fotorealistyczne, szczegółowe, pełnokolorowe skany 3D obiektów, od monet po samochody i nie tylko.

"Więcej obiektów, więcej kolorów, w szerszym zakresie rozmiarów niż jakikolwiek inny skaner na rynku" - tak prezentuje się trzeci produkt tej młodej firmy, który według niej zapewnia również jakość skanowania równą profesjonalnym maszynom kosztującym dziesiątki tysięcy dolarów.

Skaner Three to dość niepozorny projekt. Wykorzystuje stereoskopowe 13-megapikselowe kamery Sony i projekcje strukturalnego wzoru świetlnego do tworzenia modeli 3D z dokładnością do 50 mikronów i rozdzielczością do 37 mikronów.

Kamery i projektor są wystarczająco mocne, aby działać w odległościach od 20-80 cm, dzięki czemu możliwe jest skanowanie małych i średnich przedmiotów za pomocą dołączonego przewodowego stołu obrotowego lub cofnięcie się nieco i skanowanie znacznie większych przedmiotów. 

Nie ma żadnych aplikacji do zainstalowania, przetwarzania w chmurze lub opłat abonamentowych; Three łączy ze sobą wiele perspektyw i przetwarza obiekty za pomocą własnego komputera pokładowego, którym można zarządzać bezprzewodowo za pośrednictwem dowolnej przeglądarki internetowej.

Oprogramowanie jest "wspierane przez projekty open-source i pełne API" i zawiera wbudowane narzędzia programistyczne, dzięki czemu bardziej zaawansowani użytkownicy mogą kodować własne aplikacje - co czyni go pierwszym skanerem 3D, jak twierdzi firma, który jest również samodzielnym urządzeniem obliczeniowym.

Źródło: Kickstarter

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę