Piec próżniowy od Seco/Warwick dla światowego producenta łożysk

Piec próżniowy od Seco/Warwick dla producenta łożysk Seco/Warwick

Globalny producent łożysk, dla jednej ze swoich fabryk w Chinach, wybrał piec próżniowy Seco/Warwick z hartowaniem w gazie, nawęglaniem (LPC) i węgloazotowaniem LPCN. Jest to pierwsza współpraca obu firm.

Nowy partner dla fabryki zlokalizowanej w chińskiej prowincji Xinchang wybrał flagowy produkt firmy Seco/Warwick – piec próżniowy Vector z LPC i chłodzeniem gazowym azotem (15 barów). Urządzenie posiada standardowe wymiary komory: 600 x 600 x 900 mm (szer. x wys. x dł.), maksymalny wsad załadunkowy pieca to 800 kg, z kolei graniczna temperatura pracy to 1350°C. Nowy Vector będzie służyć do produkcji precyzyjnych części łożysk.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Vector to jednokomorowy piec próżniowy wykorzystujący chłodzenie gazowe, który może służyć do różnych procesów i zastosowań w zakresie obróbki cieplnej. Zapewnia on istotne zdolności w zakresie wysokiej równomierności w obrabianych cieplnie częściach, wysoką spójność ładunków roboczych oraz wysokie szybkości obróbki wsadowej przy niskim zużyciu energii i gazów procesowych.

Piece Vector z wysokociśnieniowym chłodzeniem gazowym są idealnym rozwiązaniem do obróbki cieplnej. Piece próżniowe Vector z okrągłą grafitową komorą grzejną mogą być stosowane do większości standardowych procesów hartowania, odpuszczania, wyżarzania, przesycania, lutowania mosiądzem i spiekania. Dodatkowo mogą być stosowane z opcjonalnymi, opatentowanymi technologiami nawęglania próżniowego (FineCarb) i azotowania wstępnego (PreNit) firmy Seco/Warwick, a pakiet do symulacji procesu SimVac jest dołączony bez dodatkowych opłat. Setki zainstalowanych na całym świecie systemów pieców z wysokociśnieniowym chłodzeniem gazowym firmy Seco/Warwick to potwierdzenie wysokiej wydajności tej technologii. Klient to jedna z największych na świecie firm zajmujących się produkcją łożysk kulkowych.

Jesteśmy dumni, że ten partner dołącza do grona naszych klientów. Obie firmy łączy nie tylko podobny czas działania oraz zasięg, ale także wizja rozwoju i współpracy. Ten kontrakt, mam nadzieję, będzie zapowiedzią szerszego partnerstwa. Jestem przekonany, że mamy sobie wiele do zaoferowania. Dostarczamy wysokiej jakości urządzania na wszystkie kontynenty. Piece Seco/Warwick pracują w najodleglejszych zakątkach świata, a my jesteśmy w stanie gwarantować ich profesjonalny serwis. I to poza wysoką jakością naszych urządzeń stanowi ogromną przewagę konkurencyjną – skomentował Liu Yedong, dyrektor zarządzający Seco/Warwick, Chiny.

Wśród klientów Seco/Warwick znajdują się firmy notowane na najważniejszych giełdowych parkietach.  Są to przedsiębiorstwa z listy Global Fortune 500 Forbes czy rankingu Global Top 100 Companies PwC. Ale nie znaczy to, że Seco/Warwick pracuje wyłącznie dla największych korporacji.

Do każdego klienta podchodzimy z takim samym szacunkiem i zaangażowaniem. Realizujemy dostawy dla najpotężniejszych firm świata, ale również dla małych, lokalnych przedsiębiorstw, takich jak komercyjne hartownie usługowe. Tak naprawdę nie ma dla nas znaczenia wielkość samego klienta, ale jego potrzeby. Każdy kontrakt jest dla nas wyzwaniem, które polega na idealnym dostosowaniu naszych urządzeń do potrzeb partnera. Pracuje dla nas wysokospecjalistyczny zespół inżynierów z działu R&D, którzy są w stanie niemal zawsze zaprojektować urządzenie pod konkretne zapotrzebowanie – podsumował Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Próżni, Grupy Seco/Warwick.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę