Pierwsza komercyjna sieć 5G w Norwegii

www.5g.co.uk
Reklama
Reklama

W minionym tygodniu firmy Ericsson i Telenor uruchomiły pierwszą norweską komercyjną sieć 5G w mieście Trondheim. Przedsięwzięcie jest częścią projektu budowy i modernizacji całej sieci radiowej dostępowej (RAN) dla operatora Telenor Norway.

W grudniu ub.r. Telenor wybrał firmę Ericsson jako dostawcę norweskiej sieci 5G. Obecnie Ericsson zmodernizuje sieć szkieletową (Core) oraz całą radiową sieć dostępową operatora sieci komórkowej Telenor. Wykorzystane zostaną najnowocześniejsze rozwiązania Ericsson Radio System.

Reklama

Trondheim, miasto liczące około 200 000 mieszkańców, znane ze swoich inteligentnych i zrównoważonych rozwiązań miejskich to pierwsze miasto w Norwegii, które będzie korzystało z komercyjnych usług 5G, dzięki platformie Ericsson 5G. Ulepszone mobilne usługi szerokopasmowe są dostarczane w paśmie 3,6 GHz.

Jenny Lindqvist, Head of Northern & Central Europe w Ericsson powiedziała: – 5G niesie ze sobą przełomowe usługi i możliwości dla firm i całego społeczeństwa. Od smartfonów po roboty w fabrykach. Trondheim jest idealną lokalizacją do uruchomienia usług 5G dzięki swojemu unikalnemu ekosystemowi uczelni i firm z branży nowych technologii. To dopiero początek, cieszymy się, że wkrótce wprowadzimy 5G w całej Norwegii.

Reklama

Petter-Børre Furberg, dyrektor generalny Telenor Norway, powiedział: – Stoimy na czele cyfrowej transormacji kraju. Wybierając dostawcę RAN, wzięliśmy pod uwagę ważne czynniki, takie jak jakość techniczna, zdolność do innowacji i modernizacji sieci, a także warunki handlowe i bezpieczeństwo. Całkowita modernizacja sieci telefonii komórkowej w Norwegii jest ambitnym przedsięwzięciem i jesteśmy podekscytowani kontynuacją współpracy z firmą Ericsson.

Źródło: Ericsson

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama