Plastpol 2017 – znów większy, jeszcze bardziej międzynarodowy

Plastpol
Reklama
Reklama

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Plastpol w Targach Kielce to ekspozycja 806 firm z 36 krajów świata. Najnowsze maszyny, roboty, linie produkcyjne, komponenty i metody recyklingu tworzyw w jednym miejscu. Króluje trend i idea „Przemysłu 4.0”.

Powierzchnia targów, liczba firm, krajów uczestniczących jest większa niż w roku 2016. Nikogo nie trzeba przekonywać, że Plastpol to dziś najważniejsze i największe dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych targi w Polsce, wydarzenie cenione w Europie. W siedmiu targowych halach kieleckiego ośrodka zgromadzono całą licząca się branżę przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Ponad 50 procent wystawców to firmy zagraniczne. Podczas 21. Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy, oprócz znanych polskich firm z branży udział biorą reprezentanci, między innymi: Niemiec, Austrii, Włoch, Francji, Holandii, Belgii, Czech, Danii, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Litwy, Izraela, Portugalii, Szwecji, Turcji, Rosji, USA, Słowacji, Węgier i wielu innych państw świata, nawet tak odległych jak Japonia, Chiny, Malezji. W tym roku najliczniej reprezentowane są firm z Niemiec i Włoch, sporą grupę stanowią również firmy tureckie, chińskie. Dzięki tak licznej reprezentacji zagranicznej, Plastpol zyskał miano najbardziej międzynarodowych targów spośród wszystkich wystaw branżowych odbywających się w Polsce.

Reklama

Zgodnie z ideą „Przemysł 4.0”
Wielu liderów rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych prezentuje nie tylko maszyny, ale całe linie produkcyjne, zgodne z ideą „Przemysł 4.0”. Czyli w pełni zinformatyzowane, monitorowane na każdym etapie produkcji, oparte na współdziałających ze sobą robotach. Wszechobecna automatyzacja i cyfryzacja produkcji przemysłowej to trend, jaki dominuje na targach PLASTPOL 2017. Okazuje się, że damską torebkę można wyprodukować w kilkadziesiąt sekund, dzięki skoordynowanej pracy maszyn…

Reklama

Branża merytorycznie
Cztery targowe dni Plastpolu to również pakiet najnowszej wiedzy o branży, między innymi o kierunkach rozwoju w kontekście pojawiających się technologii i gospodarki o obiegu zamkniętym. Dane branży w Polsce i w Europie za rok 2016 przedstawi w pierwszym dniu tradycyjnie podczas Plastpolu Fundacja PlasticsEurope Polska.

Jak zwykle w czasie targów PLASTPOL sporo w programie propozycji o charakterze naukowych i technicznym. Już po raz drugi, 22 maja, w przededniu targów PLASTPOL, w Kielcach odbyła się X Konferencja Branży Tworzyw Sztucznych, zorganizowana przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych oraz PlasticsEurope Polska. Pierwszy dzień targów to rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o rynku tworzyw sztucznych – Omniplast. Drugiego dnia targów tradycyjnie już, najlepsze produkty targów zostaną nagrodzone Medalami Targów Kielce podczas gali Platinum Plast. W programie 24 i 25 maja jest również bezpłatne seminarium techniczne Plastech Info, którego tegorocznym hasłem przewodnim jest: „Organizacja i zarządzanie procesem produkcji w sektorze przetwórstwa tworzyw sztucznych”. W programie targów znalazły się liczne prezentacje na stoiskach, spotkania, pokazy.

Źródło: Targi Kielce

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama