Platforma monitorująca zanieczyszczenia powietrza

Platforma monitorująca zanieczyszczenia powietrza Krakowski Park Technologiczny

Międzynarodowy projekt może przynieść lokalne korzyści. Pilotaż platformy wdrożyli Krakowski Park Technologiczny wraz z zespołem Qubit. Działanie to zaczęto realizować w województwie małopolskim.

Docelowo innowacyjne narzędzie ma służyć wszystkim grupom społecznym: mieszkańcom do zgłaszania i sprawdzania incydentów ekologicznych w najbliższej okolicy; administracji do monitorowania, zapobiegania i reagowania na takie incydenty, a odpowiedzialnym przedsiębiorstwom możliwość zgłoszenia i dokumentowania ewentualnych incydentów oraz poziomów emisji.

Jak tłumaczyła koordynatorka projektu Agnieszka Włodarczyk-Gębik, platforma do monitoringu zanieczyszczeń przemysłowych była tworzona w bezpośredniej konsultacji oraz współpracy z mieszkańcami i firmami działającymi w Skawinie. W testach pilotażowej platformy wzięło udział kilkudziesięciu mieszkańców, a także przedstawicieli pięciu największych firm przemysłowych i produkcyjnych działających na terenie Skawiny. Wszyscy nadto podzielili się uwagami, spostrzeżeniami i rekomendacjami.

Wdrożenie platformy do monitoringu zanieczyszczeń powietrza było możliwe w ramach działań w projekcie Siscode, który Krakowski Park Technologiczny realizuje od 2018 r. wraz z 18 partnerami z całej Europy.

Źródło: Krakowski Park Technologiczny

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę