Polcomm oferuje płytki wieloostrzowe

Firma Polcomm, producent dedykowanych rozwiązań narzędziowych dla przemysłu motoryzacyjnego i lotniczego, otworzył fabrykę płytek wieloostrzowych.

W sektorze narzędzi skrawających firma działa od roku 2000. Jej narzędzia znane są z precyzji wykonania, zaawansowanych technologii i ponadprzeciętnej wydajności. Firma zainwestowała ponad 48 mln złotych w pełni zautomatyzowany i wyposażony w zaawansowaną technologię zakład produkcyjny. Wdrożono kompletną technologię wytwarzania węglikowych płytek wieloostrzowych opracowaną we współpracy z jednostką B+R.

W nowej fabryce projektowane są zarówno płytki, jak i narzędzia prasowalnicze. Znajdziemy w niej m.in. laboratorium metalograficzne, biuro konstrukcyjne, wydział produkcji narzędzi prasowalniczych, wydział prasowania, spiekania, nakładania powłok PVD, a także centrum demonstracyjno-szkoleniowe dla klientów. To pierwsza tego typu fabryka w Polsce. W ofercie Polcomm dostępne są płytki wieloostrzowe do toczenia i frezowania stali, stali nierdzewnych, stopów żaroodpornych i aluminium.

Źródło: Polcomm

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę