Porozmawiają o tym, jak przygotować się na dronową rewolucję

Porozmawiają o tym, jak przygotować się na dronową rewolucję Canva

Rynek dronowy ma obecnie prognozowany jeden z największych wskaźników wzrostu. Jego wartość w 2030 r. szacowana jest na 90 miliardów dolarów. Liderzy polskiej i europejskiej sceny dronowej spotkają się 18 kwietnia 2023 r. w Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa na wydarzeniu poświęconemu miejskiej mobilności powietrznej.

Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa planuje wspierać ten sektor gospodarki wraz z Branżowym Punktem Kontaktowym „Inteligentna i Czysta Mobilność”, który pomaga pozyskać kapitał na rozwój innowacyjnych technologii bezzałogowych.

Na wydarzeniu „Miejska Mobilność Powietrzna. Jak przygotować się na dronową rewolucję?” zaprezentowany zostanie ekosystem miejskiej mobilności powietrznej, technologie dronowe jak np. ciche śmigło i napędy hybrydowe oraz aspekty prawne: regulacje wydawania pozwoleń na loty i certyfikacje dronów.

Na koniec zostaną rozdane nagrody dla najlepszych 10 firm dronowych w Polsce wybranych metodyką wypracowaną przez Fundację Instytut Mikromakro z konsultacjami Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa.

Instytut zaprasza do udziału przedstawicieli biznesu oraz instytucji zainteresowanych wizją rozwoju rynku bezzałogowych statków powietrznych w zakresie: technologii, regulacji prawnych, ekonomii i inwestycji oraz akceptacji społecznej. Uczestnicy będą mogli skorzystać z wiedzy oraz networkingu z polskimi i europejskimi przedstawicielami sektora dronowego. Wydarzenie jest bezpłatne. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja.

Źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę