Premier powołała Radę ds. Innowacyjności

Thinkstock.com
Reklama
Reklama

Rada ma się zająć oceną branż najbardziej perspektywicznych dla polskiej gospodarki.

Wypracowanie wspólnych działań zwiększających konkurencyjność polskiej gospodarki w oparciu o innowacje to jeden z głównych celów, jaki stoi przed powołaną przez Premier Beatę Szydło Radą ds. Innowacyjności. 26 lipca 2016 r. w MR odbyło się trzecie posiedzenie Rady, któremu przewodniczył wicepremier Mateusz Morawiecki.

Reklama

Podczas posiedzenia dyskutowano nad propozycją wyboru branż strategicznych w ramach opracowywanej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, jak również nad koncepcją projektów flagowych w obszarze innowacji. Jak wskazała wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz, wysiłek powinien zostać skoncentrowany na tych branżach, które mają istotne znaczenia dla gospodarki - mierzalny wpływ na zwiększanie produktywności i powiększanie dochodów ludności.

- W krótkiej perspektywie wsparte będą branże/sektory decydujące dziś o naszej konkurencyjności, natomiast w średniej i długiej perspektywie kluczowe jest postawienie na technologie i branże stanowiące o przewadze konkurencyjnej Polski w przyszłości – podkreśliła wiceminister Emilewicz.

Omówione zostały również kryteria wyboru projektów – potencjał branży, wpływ na całość gospodarki, spodziewane efekty społeczne jak też możliwy horyzont czasowy realizacji projektów.

Reklama

Rada ds. Innowacyjności jest najważniejszym międzyresortowym koordynatorem polityki innowacyjności realizowanej przez rząd, wpisanym na stałe w system administracji publicznej.

W skład Rady ds. Innowacyjności wchodzą: Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki (Przewodniczący Rady), Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska, Minister Skarbu Dawid Jackiewicz, Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. Natomiast członkami Międzyresortowego Zespołu ds. Innowacyjności są sekretarze i podsekretarze stanu z 11 resortów: rozwoju, nauki i szkolnictwa wyższego, cyfryzacji, finansów, skarbu państwa, obrony narodowej, środowiska, zdrowia, edukacji narodowej, energii oraz rolnictwa i rozwoju wsi.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama