Program Polska Wschodnia dla firm przemysłowych

Reklama
Reklama

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki uczestniczył w uroczystości podpisania umowy pomiędzy Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości a firmą Concept Stal B&S Lejman Sp.J.  Jest to umowa o dofinansowanie projektu  w ramach działania Internacjonalizacja MŚP Programu Polska Wschodnia (POPW).

- Ekspansja zagraniczna polskich firm to jeden z naszych priorytetów wyrażonych w Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Program Polska Wschodnia oferuje kompleksowe wsparcie właśnie w tym zakresie. Dzięki temu konkursowi rodzime firmy będą miały możliwość wprowadzenia swoich produktów na zagraniczne rynki, a przez to skutecznie rozwiną swoja działalność - powiedział przy tej okazji wicepremier, przebywający w poniedziałek z wizytą w Chełmie.

Reklama

Dzięki dotacji unijnej, o łącznej wartości 46,4 tys. zł, przedsiębiorstwo dokona diagnozy pod kątem umiędzynarodowienia działalności i opracuje nowy model biznesowy, który umożliwi mu wejście na zagraniczne rynki, takie jak: Kazachstan, Chile, RPA, Kanada, Bułgaria, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Francja.

Umowa jest również przepustką do ubiegania się o dalsze wsparcie z POPW. Po zrealizowaniu projektu przedsiębiorstwo będzie mogło starać się o kolejną dotację na przygotowanie do wdrożenia opracowanego modelu (m.in. usługi doradcze związane z dostosowaniem produktu do rynków docelowych, zakup wartości niematerialnych i prawnych, nawiązanie relacji z partnerami zagranicznymi, udział w zagranicznych targach, wystawach czy misjach handlowych).

Reklama

Firma Concept Stal B&S Lejman Sp. od kilkunastu lat zajmuje się sprzedażą eksportową linii produkcyjnych.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama