Prowadniki kablowe norelem

Prowadniki kablowe norelem norelem

Asortyment prowadników firmy norelem obejmuje obecnie wersje z tworzywa sztucznego, które zapewniają optymalną ochronę oraz prowadzenie kabli i przewodów.

Dzięki łatwemu przyporządkowaniu linii i elastycznym opcjom projektowym inżynierowie zyskali jeszcze większe możliwości w zakresie prowadzenia kabli i przewodów w licznych zastosowaniach przemysłowych: od obrabiarek CNC i urządzeń pakujących, po systemy magazynów wysokiego składowania. Modułowa budowa prowadników kablowych firmy norelem pozwala na ich szybkie i łatwe skracanie bądź wydłużanie: w zależności od potrzeb użytkowników.

Powiązane firmy

norelem Sp. z o.o.

Prowadniki przewodów (e-prowadniki) firmy norelem są łatwe w instalacji dzięki fabrycznie zainstalowanym elementom wtykowym i zawierają ogniwa, które można indywidualnie otwierać, co jeszcze bardziej upraszcza prowadzenie kabli i węży. W przypadku ułożenia w prowadniku kilku kabli, do ich oddzielania wykorzystuje się separatory.

Prowadniki firmy norelem są dostępne w różnych wersjach obejmujących wysokość wewnętrzną w zakresie od 12 do 45 mm oraz szerokość wewnętrzną do 200 mm i mają różne promienie gięcia. Materiał, z którego są wykonane prowadniki, jest również odporny na promieniowanie UV i nadaje się do zastosowań zewnętrznych. Standardowo prowadniki kablowe są wstępnie naprężone w celu uzyskania maksymalnej długości samonośnej. Naprężenie wstępne powoduje wygięcie górnego odcinka długości samonośnej, a także zapewnia wysoką sztywność skrętną, chroniąc kable i przewody.

Prowadniki kablowe ułatwiają na co dzień w zastosowaniach przemysłowych bezpieczne przesyłanie i kierowanie energii do ruchomych części maszyn lub konstrukcji. Istotne jest, aby to okablowanie pozostało zabezpieczone  łatwa w instalacji i konserwacji gama e-prowadników norelem jest dostępna od ręki, co zapewnia płynną, bezpieczną i wydajną pracę systemów przenoszenia mocy – podkreślił Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem.

Nowa gama tworzyw sztucznych dodatkowo uzupełnia liczne wersje i akcesoria dostępne w katalogu The Big Green Book firmy norelem, który obejmuje również wsporniki montażowe zapewniające niezawodne mocowanie e-prowadników po instalacji oraz rozwiązania odciążające. Arkusze danych i rysunki CAD są dostępne online i można je zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym norelem.

Źródło: norelem

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę