Przemysł 4.0 przewagą Tajwanu podczas epidemii COVID-19

Taipei World Trade Center

Ciągła inwestycja w najnowsze i rozwijające się technologie pozwoliła Tajwanowi stać się głównym ośrodkiem przemysłu i innowacji. Tajwan zajął 12. miejsce wśród 141 krajów i gospodarek w globalnym raporcie konkurencyjności przygotowanym podczas Światowego Forum Ekonomicznego 2019 . Z kolei w edycji z 2018 r. Tajwan został wskazany jako „Super Innovator” wraz z Niemcami, Szwajcarią i USA.

Przy silnym wsparciu rządu, Tajwan nie tylko rozwinął zaawansowane technologicznie zdolności produkcyjne, ale także wykształcił wykwalifikowanych pracowników i rozwinął kulturę innowacyjności. Tajwan jest obecnie kluczowym graczem w rewolucji Przemysłu 4.0.

Przemysł 4.0 to wykorzystanie w procesach przemysłowych inteligentnych technologii, takich jak sztuczna inteligencja (AI), Internet Rzeczy (IoT) i Big Data. Integracja i zastosowanie wszystkich tych technologii skutkują w stworzeniu pewnego ekosystemu. Przemysł 4.0 ma na celu umożliwienie firmom reagowania na zmieniające się otoczenie i rynki. Według the MPI Group, światowy sektor produkcyjny zainwestuje 267 miliardów USD w technologie związane z AIoT w 2020 r.

Międzynarodowe koncerny, jak Google, IBM i Microsoft, kontynuują inwestycje na Tajwanie, szczególnie w sektor sztucznej inteligencji. Solidny ekosystem technologiczny Tajwan u pomaga opracowywać rozwiązania napędzają ce rewolucję Przemysł u 4.0.

Tajwan ma doskonałe warunki, aby kształtować przyszłość światowej branży Przemysłu 4.0. Jeśli chcesz poznać bliżej inteligentne rozwiązani a produkcyjne z Tajwanu, skontaktuj się z najbliższym oddziałem TAITRA.

Źródło: TAITRA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę