Polska premiera online drukarki 3D Formlabs Fuse 1

Polska premiera online drukarki 3D Formlabs Fuse 1 CadXpert

Proszkowy druk 3D (SLS) – technologia zarezerwowana dla kosztownych, przemysłowych maszyn jest teraz bardziej dostępna za sprawą drukarki 3D Formlabs Fuse 1.

Technologia druku 3D polegająca na spiekaniu sproszkowanego tworzywa poliamidowego (SLS – Selective Laser Sintering) do tej pory była dostępna głównie na wielkoformatowych, przemysłowych maszynach ze względu na stopień skomplikowania tego procesu oraz obróbki, czyli odsiewania niewykorzystanego materiału. Do zalet tej metody druku 3D należy wysoka wytrzymałość części oraz możliwość produkcji seryjnej. Rolę materiału podporowego pełni niespieczony proszek, a zatem nie ma potrzeby odcinania lub wypłukiwania struktur podporowych. Można w ten sposób uzyskać skomplikowane kształty oraz zachowana jest dokładność wymiarowa. SLS jako jedyna technologia druku 3D pozwala układać modele piętrowo, przez co wykorzystywana jest cała kubatura obszaru roboczego.

>>Bezpłatna rejestracja na premierowy pokaz online<<

drukarka 3D Fuse 1

Formlabs, producent profesjonalnych, biurowych drukarek 3D specjalizujący się w technologii druku z żywic kilka lat temu rozpoczął prace nad drukarką 3D wykorzystującą metodę SLS. Firma postawiła sobie za cel wprowadzenie na rynek urządzenia, które będzie wygodne w użytkowaniu, niezawodne i znacznie tańsze w eksploatacji w porównaniu do obecnie dostępnych rozwiązań.

Formlabs ogłosił niedawno wprowadzenie drukarki 3D Fuse 1 do sprzedaży. Dzięki staraniom firmy CadXpert, oficjalnego dystrybutora marki Formlabs, drukarka 3D Formlabs Fuse 1 jest już dostępna w sprzedaży także w naszym kraju.

drukarka 3D Fuse 1

Specyfikacja techniczna drukarki 3D

  • obszar roboczy: 165 x 165 x 300 mm,
  • wysokość warstwy: 110 mikronów,
  • wymiary drukarki 3D: 645 x 685 x 1070 mm,
  • waga: 114 kg,
  • parametry lasera: 1065 nm, 10 W,
  • wielkość plamki lasera: 200 mikronów,
  • materiał: Nylon 12 (wkrótce Nylon 11, TPU i inne materiały).

Ważnym elementem ekosystemu jest stacja do separacji proszku Fuse Sift. Tego typu urządzenia są konieczne do obsługi drukarki proszkowej. Fuse Sift pełni wszystkie konieczne funkcje służące do postprocessingu na zasadzie: wszystko w jednym. Wystarczy przenieść komorę roboczą po wydruku i zamontować w urządzeniu Fuse Sift. Urządzenie wychładza model, odsiewa niespieczony proszek, a następnie miesza i przygotowuje nowy zasobnik z materiałem nadającym się do ponownego wykorzystania. Drukarka 3D Fuse 1 może wykorzystać nawet do 70% materiału pochodzącego z recyklingu. To oznacza spore oszczędności na produkcji, ale również korzyść dla środowiska.

Zobacz drukarkę 3D Fuse 1 oraz stację Fuse Sift na żywo podczas polskiej premiery online 11 marca (czwartek) o godz. 11:00. Po bezpłatnej rejestracji otrzymujemy link do platformy webinarowej. Do wszystkich zapisanych osób będzie rozsyłane również nagranie prezentacji online.

<premiera drukarki 3D Formlabs Fuse 1

 

Źródło: cadxpert.pl

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę