Regały przesuwne Movirack

Mecalux

 

Zastosowanie regałów przesuwnych Movirack umożliwia maksymalizację pojemności zarówno nowo powstających, jak i istniejących obiektów magazynowych z zachowaniem bezpośredniego dostępu do każdej palety.

System Movirack umożliwia wyeliminowanie zbędnych korytarzy roboczych, ponieważ regały umieszczone są na podstawach ruchomych poruszających się po szynach, co pozwala zwiększyć przestrzeń magazynową. Operator przekazuje polecenie otwarcia korytarza roboczego za pomocą pilota lub ręcznie wciskając przycisk na panelu sterowniczym. Podstawy ruchome są wyposażone w silniki, elementy napędowe, sprzęt elektroniczny i systemy zabezpieczające, które zapewniają sprawne i bezpieczne działanie instalacji.

Reklama

System ten zapewnia bezpośredni dostęp do dowolnej palety w magazynie oraz bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni. Zamocowanie regałów na podstawach przesuwnych umożliwia dostęp do różnych regałów z jednego korytarza roboczego oraz zapewnia zwiększenie pojemności magazynu przy jednoczesnym ograniczeniu jego powierzchni.

System Movirack może być stosowany w różnego typu magazynach paletowych:

  • ogólnego zastosowania,
  • magazynach produktów o średniej lub niewielkiej rotacji,
  • komorach chłodniczych,
  • magazynach pośrednich lub spedycyjnych.
Reklama

oraz w magazynach wyposażonych w regały wspornikowe składowanie profili, rolek oraz innych długich produktów.

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę