Regulator temperatury NX-HTC od Omron

Regulator temperatury NX-HTC od Omron Omron

Firma Omron wprowadza na rynek nowy regulator temperatury NX-HTC. Urządzenie o szerokości 30 mm zostało zaprojektowane w celu zapewnienia optymalnej i automatycznej regulacji bez konieczności interwencji ze strony człowieka. Idealnie nadaje się do zastosowań takich jak uszczelnianie ekologicznych materiałów opakowaniowych i innowacyjnej produkcji układów półprzewodnikowych.

W zastosowaniach związanych z produkcją i pakowaniem regulacja temperatury odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu dobrej jakości produktów, optymalizacji procesów, zarządzaniu obciążeniem termicznym oraz utrzymywaniu spójności i odtwarzalności. Anomalie w montażu maszynowym mogą prowadzić do kosztownych przestojów i czasochłonnych prac nad wykrywaniem i rozwiązywaniem problemów. Poprzez regulator temperatury NX-HTC firma Omron chce zapobiegać tego typu anomaliom i znacznie ograniczyć liczbę roboczogodzin poświęcanych na rozwiązywanie problemów.

Powiązane firmy

Omron Electronics

Regulator temperatury NX-HTC od Omron zdjęcie w treści artykułu

Urządzenie NX-HTC jest wyposażone w wyjątkową funkcję digitalizacji przebiegów temperatury, która umożliwia użytkownikom dokładne rejestrowanie i analizowanie tendencji dotyczących temperatury. Funkcja ta przydaje się do bardziej inteligentnego planowania konserwacji poprzez wykrywanie wczesnych oznak nietypowych warunków pracy sprzętu, takich jak pogorszenie stanu elementu grzejnego, nieprawidłowe umieszczenie czujnika lub przywieranie proszku do powierzchni listwy zgrzewającej.

Dzięki imponującej rozdzielczości wskazania, z dokładnością do 0,01°C, regulator temperatury NX-HTC gwarantuje wysoce precyzyjną kontrolę temperatury nawet w przypadku pracy w wysokich temperaturach. Dodatkowo zapewnia kompleksowe możliwości sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem, a także obsługę alarmu informującego o przepaleniu grzałki (HBA). Ponadto urządzenie NX-HTC jest wyposażone w funkcję wstępnego wzmocnienia, która proaktywnie skraca czas oczekiwania nawet o 80%. Funkcja ta szybko reaguje na problem zatrzymania maszyny i wstępnie kompensuje zbliżające się spadki temperatury synchronicznie z ruchem maszyny, maksymalizując wydajność produkcji.

Dostępne w wariantach 4- i 8-pętlowych urządzenie NX-HTC umożliwia regulację wielopunktową, a jego szerokość wynosi zaledwie 30 mm, dzięki czemu zajmuje o 40% mniej miejsca niż jego poprzednik, model NX-TC, który miał 4 kanały na jednostkę. Kompaktowa konstrukcja optymalizuje wykorzystanie przestrzeni i upraszcza montaż.

NX-HTC obsługuje uniwersalne wejście, umożliwiając pomiar szerokiej gamy czujników. Jest zgodny z 12 typami termopar, Pt100 i czujnikami liniowymi natężenia/napięcia, w tym czujnikami podczerwieni. Dodatkowo model NX-HTC jest wyposażony w wyjątkowo kompaktowy system okablowania interfejsu, który usprawnia proces konfiguracji i zmniejsza złożoność okablowania.

Źródło: Omron Corporation

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę