Roboty KUKA w fabryce kiełbasy

Kuka
Reklama
Reklama

W zakładzie Bizerba SE & Co. KG pracują trzy roboty KUKA z rodziny KR Quantec pro. Doprowadzają one aluminiowe obudowy do dwóch szlifierek, w których następuje ich obróbka wstępna i wykańczająca oraz polerowanie. Aluminiowe obudowy są stosowane w maszynach do cięcia kiełbasy.

Trzy roboty KR Quantec zajmują się szlifowaniem i polerowaniem
Wstępnie wyfrezowane, aluminiowe obudowy są doprowadzane za pośrednictwem systemu stołu przesuwnego do pierwszego robota KR 120 R2500 pro z rodziny KR Quantec pro. Jego zadaniem jest obróbka obudów w dwóch szlifierkach, zajmujących się obróbką wstępną i wykańczającą. Oszlifowane elementy są z powrotem wyprowadzane za pośrednictwem stołu przesuwnego. Następnie jeden z pracowników przekazuje je do dwóch kolejnych robotów. Zajmują się one szlifowaniem końcowym obrabianych przedmiotów i ich polerowaniem za pomocą maszyny polerskiej.

Reklama

Roboty do dużych obciążeń odciążają pracowników i zwiększają produktywność
Rozwiązanie automatyzacyjne, zastosowane w firmie Bizerba, doprowadziło do wzrostu produktywności pracowników o ok. 15%, a ponadto dzięki odciążeniu pracowników znacznie zmniejszył się odsetek zachorowań.

Źródło: Kuka

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama