Robotyzacja, automatyzacja, manipulacja – czego potrzebuje polski przemysł?

Robotyzacja, automatyzacja, manipulacja polskiego przemysłu Dalmec

Robotyzacja postrzegana jest czasem jako proces trudny, kosztowny i zarezerwowany dla największych producentów. Z tą obiegową opinią warto się rozstać, ponieważ dobrze zaplanowana robotyzacja szybko może się zwrócić. Czy to jednak jedyne oblicze przemysłowej rewolucji? Czy roboty to zawsze najlepsze rozwiązanie? Kiedy lepiej postawić na połączenie człowieka i urządzenia? Podczas konferencji „(R)ewolucja przemysłowa”, która odbędzie się już 14 marca, eksperci praktycy będą szukać odpowiedzi m.in. na te pytania.

Powiązane firmy

Dalmec Polska Sp. z o.o.

Roboty nie w każdym miejscu, nie na każdym stanowisku, nie w każdym zadaniu są najlepszym możliwym rozwiązaniem. Warto więc krytycznym okiem spojrzeć z jednej strony na własne potrzeby i specyfikę procesu produkcyjnego, z drugiej – na oferowane przez rynek rozwiązania. Często okazuje się, że zamiast robotów w wielu miejscach procesu znacznie lepiej sprawdzi się połączenie człowieka i urządzenia.

Warto przyjrzeć się szczególnie rozwiązaniom wspierającym robotyzację, takim jak manipulatory przemysłowe. Ułatwiają one operatorowi pracę z ładunkiem, umożliwiając przenoszenie nawet kilkuset kilogramowych ciężarów przy minimalnym wysiłku. Ergonomiczna praca z manipulatorem przyśpiesza procesy i minimalizuje ryzyko urazów wśród pracowników. Wielofunkcyjne, dopasowane do rozmiarów stanowiska manipulatory wesprą pracę zarówno w większym, jak i w mniejszym zakładzie. Unowocześnienie procesów produkcyjnych pozwala skutecznie stawiać czoła wyzwaniom czasów kryzysu. Nie tylko wspiera procesy, lecz także pomaga dbać o pracownika. Ruch „do przodu” może okazać się dobrą odpowiedzią na wyzwania finansowe i kadrowe. 

Robotyzacja, automatyzacja, manipulacja – czego potrzebuje polski przemysł? zdjęcie w treści artykułu

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, jaka jest przyszłość rozwiązań wspierających robotyzację i jak osiągnąć z nich maksymalne korzyści, zapraszamy na poświęcony im panel konferencji „(R)ewolucja przemysłowa”. Już we wtorek 14.03 o godz. 14:30 dyrektor zarządzający Dalmec Polska Adam Szlendak wraz z innymi ekspertami przybliży temat manipulatorów przemysłowych w kontekście robotyzacji przemysłu.

>>Rejestracja na konferencję online jest darmowa<<

Źródło: Dalmec

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę