Ruszają Targi INNOFORM®. Jakie atrakcje czekają na zwiedzających?

Targi w Krakowie

Od dziś do czwartku w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbędzie się czwarta edycja  Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM®. Co ciekawego organizatorzy przygotowali dla zwiedzających?

Choć na Targach INNOFORM® tradycyjnie już będzie można zapoznać się z najważniejszymi nowościami, rozwiązaniami oraz technologiami w branży narzędziowo-przetwórczej, to jednak organizatorzy tego wydarzenia w tym roku postanowili skupić się na tematyce związanej z gospodarką obiegu zamkniętego, circular economy oraz recyklingiem tworzyw sztucznych.

Dziś (wtorek) ciekawie zapowiada się konferencja „EKO-POLIMERY Gospodarka Obiegu Zamkniętego w przetwórstwie tworzyw polimerowych”, którą organizuje Bydgoski Klaster Przemysłowy. Podczas tej konferencji poruszane będą m.in. zagadnienia dotyczące Europejskiej Strategii na Rzecz Tworzyw Sztucznych w Gospodarce Obiegu Zamkniętego, dyrektywy Single-Use Plastics i konsekwencji ich wdrożenia, a także wytycznych dla firm narzędziowo-przetwórczych, wynikających z nowelizacji ustawy o odpadach, polskiej mapy drogowej GOZ oraz rozszerzonej odpowiedzialności producenta. W drugiej części konferencji przedstawione będą dobre przykłady wykorzystania tworzyw pochodzących z recyklingu – zarówno mechanicznego, jak i chemicznego. Dodatkowo zaprezentowana zostanie tematyka recyklingu opon samochodowych i powtórnego wykorzystania powstałego regranulatu, która jest przedmiotem międzynarodowego projektu TIREC. Na zakończenie eksperci omówią tematykę tworzyw biodegradowalnych jako alternatywy dla tradycyjnych tworzyw polimerowych.

Ciekawym uzupełnieniem konferencji będzie wystawa „EKO-POLIMERY – Drugie życie tworzyw” – na której zaprezentowane zostaną produkty pochodzące z tworzyw z recyklingu oraz z tworzyw biodegradowalnych.

W środę odbędzie się natomiast konferencja „Druk 3D w branży narzędziowo-przetwórczej” zorganizowana przez firmę CadXpert. Dowiemy się na niej więcej na temat wytwarzania przyrostowego oraz technologii pomiarowych. Drukowanie i skanowanie 3D to innowacyjne technologie, pozwalające firmom nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale i czas na wielu etapach produkcji.

W drugi dniu targowym odbędzie się także Giełda Kooperacyjna, która towarzyszy targom od samego początku. Jest to okazja dla gości tego wydarzenia do  nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Jest to miejsce, które może dać początek współpracy oraz zbudować wartościowe sieci kontaktów. 

Tradycyjnie już trzeci dzień targów będzie tzw. dniem szkolnym, podczas którego z ofertą wystawców będą mogli zapoznać się uczniowie i studenci z bydgoskich i nie tylko szkół i uczelni.

PROGRAM TOWARZYSZĄCY TARGÓW INNOFORM®

Udział w konferencjach oraz Giełdzie Kooperacyjnej w ramach biletu wstępu. Wymagana wcześniejsza rejestracja na www.innoform.pl do 2 marca 2020 r.

I DZIEŃ – 3 marca 2020 r. (WTOREK)

Konferencja: EKO-POLIMERY Gospodarka Obiegu Zamkniętego w przetwórstwie tworzyw polimerowych (Strefa Konferencji)

11:00 – 11:10 Otwarcie i rozpoczęcie konferencji
11:10 – 11:50 Obecne regulacje UE dotyczące tworzyw sztucznych oraz inicjatywy przemysłu w  gospodarce obiegu zamkniętego – Robert Szyman, Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych
12:00 – 12:20 Potencjał Bydgoszczy dla rozwoju branży narzędziowo-przetwórczej – Edyta Wiwatowska, Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego
12:20 – 12:50 Trendy rozwoju dla biznesu w gospodarce o obiegu zamkniętym – Katarzyna Błachowicz, Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu
13:00 – 14:00 Drugie życie tworzyw polimerowych – pozytywne przykłady zastosowań tworzyw
z recyklingu chemicznego i materiałowego
14:00 – 15:00 Tworzywa biodegradowalne jako alternatywa dla tradycyjnych tworzyw polimerowych – przykłady zastosowań

II DZIEŃ – 4 marca 2020 r. (ŚRODA)

Konferencja: Druk 3D w branży Narzędziowo-Przetwórczej (Strefa Konferencji)

11:00 – 11:30 Druk 3D w produkcji oprzyrządowania w odniesieniu do tradycyjnych metod wytwórczych (CNC) – Tomasz Kozioł, CadXpert
11:30 – 12:00 Zastosowanie skanerów 3D EinScan PRO 2X w przemyśle – Mateusz Gacek, VPI Polska
12:00 – 12:30 BOB CAD/CAM jako alternatywa dla wiodących systemów CAM w obróbce form – Rafał Kudelski, AGH
12:30 – 13:15 Warsztaty skanowania – Mateusz Gacek, VPI Polska
13:15 – 14:00 Warsztaty drukowania – Tomasz Kozioł, CadXpert
14:00 – 16:30 Prezentacja drukarek 3D i skanerów 3D na stoisku – Tomasz Kopeć, CadXpert

Giełda Kooperacyjna (Sala JESIEŃ)

10:00 – 15:45 Organizatorzy do udziału zaprosili producentów, dystrybutorów oraz specjalistów sektorów wytwarzania narzędzi i przetwórstwa tworzyw polimerowych. Giełda Kooperacyjna daje możliwość i szansę zaprezentowania oferty produktowej, technologicznej bądź badawczej nie tylko partnerom krajowym, ale przede wszystkim zagranicznym.

III DZIEŃ – 5 marca 2020 r. (CZWARTEK) DZIEŃ SZKOLNY

10:00 Zorganizowane zwiedzanie hali targowej
11:30 Zorganizowane zwiedzanie hali targowej
13:00 Zorganizowane zwiedzanie hali targowej

 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę