Ruszyły targi ExpoWelding

Ruszyły targi ExpoWelding 2022 PTWP

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpoczęła się 8. edycja Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWelding. Targom towarzyszy 63. Międzynarodowa Konferencja Spawalnicza.

Wydarzenie zgromadzi kilka tysięcy specjalistów i blisko 100 wystawców – czołowe polskie i zagraniczne firmy, działające w sektorze spawalnictwa i pokrewnych branżach.

Obok części wystawienniczej odbywa się również forum specjalistów. O problematyce łączenia materiałów będą dyskutować uczestnicy Konferencji Spawalniczej, której tegoroczne motto brzmi „Spawalnictwo w sieci nowych możliwości” oraz Międzynarodowego Seminarium Klejenia pt. „Klejenie w aplikacjach przemysłowych”. Oba wydarzenia, składające się na część konferencyjną, przygotowuje Instytut Spawalnictwa Sieci Badawczej Łukasiewicz, patron honorowy ExpoWELDING.

spawanie na targach przemysłowych

W trakcie targów wręczone zostaną wyróżnienia The Best of Welding (środa, 19.10), których intencją jest docenienia najlepszych rozwiązań w branży. Dodatkowym wydarzeniem będzie Forum Stali Nierdzewnych (środa, 19.10), uważane za jedno z najważniejszych spotkań dla polskiego sektora stali nierdzewnych. 

W strefie WeldingZone, zlokalizowanej w sali wystawienniczej, będzie można posłuchać rozmów o aktualnym stanie i przyszłości branży i innowacyjnych rozwiązań spawalniczych. W pierwszym dniu targów gościem strefy będzie m.in. Andrzej Korpak, prezes zarządu, Stellantis Gliwice. Opowiadał on o największych problemach w obszarze związanym z procesami spawalniczymi, w jednym z największych w naszym kraju zakładów produkujących samochody.

ludzie na targach przemysłowych

Równolegle z ExpoWELDING odbywa się konferencja PRECOP27 (poprzedzająca Światowy Szczyt Klimatyczny). Do udziału niezbędna jest dodatkowa akredytacja możliwa w punkcie akredytacyjnym.

Targi potrwają do czwartku (20.10). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla osób posiadających zaproszenie oraz gości konferencji.

Źródło: PTWP

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę