Rynek kablowy w trendzie kilkuprocentowego wzrostu

Raven Media
Reklama
Reklama

O największych wyzwaniach przed którymi stoi obecnie branża kabli i przewodów – mówi Piotr Piechucki, dyrektor Kategorii Produktów – Kable w firmie Onninen.

Dynamika z początku roku na rynku kablowym zwolniła, ale jest on cały czas w trendzie kilkuprocentowego wzrostu. O tym, jakie są największe wyzwania, przed którymi stoją obecnie producenci kabli i przewodów, wiedzą najlepiej oni sami. Z naszej perspektywy jako dostawcy zauważam trzy elementy, które są wyzwaniem dla producentów, a częściowo i dla całej branży. To m.in. fluktuacja cen miedzi w związku z zawirowaniami na rynkach światowych, olbrzymia konkurencja cenowa pomiędzy producentami kabli i przewodów na rynku polskim oraz potrzeba dostosowania produkcji do wprowadzanych regulacji unijnych dotyczących kabli i przewodów bezhalogenowych oraz niepalnych.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama