Seco/Warwick: 3 urządzenia, 2 kontynenty, 1 klient

Seco/Warwick: 3 urządzenia, 2 kontynenty, 1 klient Seco/Warwick

Grupa Seco/Warwick dostarczy, australijskiemu PWR Advanced Cooling Technology, dwa Uniwersalne Piece Komorowe CAB (Universal Batch CAB furnace) oraz linię ciągłą CAB. Trzy zamówione rozwiązania trafią na dwa kontynenty – do Australii i oddziału PWR w Ameryce Północnej, a jednego klienta.

PWR Advanced Cooling Technology od 1988 r. specjalizuje się w produkcji nowoczesnych i wydajnych wymienników ciepła. Rozwiązania Seco/Warwick partner zakupił w 1996 i 2005 r. Obecny kontrakt to trzeci zakup technologii, które mają sprostać nowym wyzwaniom produkcyjnym związanym z procesem lutowania. Dwa urządzenia (linia ciągła CAB oraz Uniwersalny Piec Komorowy) trafią do zakładów produkcyjnych w Australii. Drugi piec komorowy trafi w tym samym czasie do amerykańskiego oddziału spółki PWR C&R Racing Inc.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Za dostawę pieców komorowych odpowiada polska spółka Seco/Warwick, natomiast linię ciągłą CAB dostarczy chiński oddział Grupy.

– Obecny kontrakt jest szczególny, ponieważ w jednym czasie dostarczymy różne rozwiązania, na dwa kontynenty, choć do tego samego klienta. Dodatkowo będą one pochodziły z dwóch naszych zakładów produkcyjnych także zlokalizowanych na dwóch kontynentach. Logistycznie i operacyjnie jest to zatem wyzwanie, ale przy naszej globalnej strukturze, osiągalne. To część naszej filozofii, gdzie działamy globalnie, reagujemy lokalnie – mówi Sławomir Woźniak, prezes Grupy Seco/Warwick.

– Uniwersalne Piece Komorowe oraz ciągłe linie CAB to sztandarowy produkt producentów wymienników ciepła. Co roku Grupa Seco/Warwick dostarcza ich coraz więcej, bo zapotrzebowanie na te urządzenia nieustannie rośnie w każdym zakątku globu – powiedział Piotr Skarbiński, wiceprezes Segmentu Produktów Aluminium i CAB w Grupie Seco/Warwick.

Piec komorowy Seco/Warwick 

Universal Batch, to produkt spełniający wymagania technologii lutowania aluminium w atmosferze ochronnej (Nocolok®). Umożliwia lutowanie produktów w pozycji poziomej i pionowej. Sprawdzi się przy produkcji wymienników typu „Plate and Bar” oraz „Tube and Fin”.

Uniwersalność wpisana w nazwę urządzenia zapewnia szerokie możliwości zastosowania. Piec komorowy tego typu gwarantuje krótkoseryjną produkcję wymienników przy zachowaniu wysokiej jakości i parametrów technologicznych. Główną zaletą urządzenia jest wspomniana wszechstronność produkcyjna pozwalająca lutować wymienniki w dwóch pozycjach – pionowej i poziomej. Dodatkowo urządzenie zapewnia wysoką jakość atmosfery, co przekłada się na jakość lutowanych elementów.

– Zamówiony piec zapewnia najwyższą elastyczność planowania produkcji, a możliwość umieszczania produktów w piecu, w poziomie, jak i w pionie, niweluje ograniczenia spowodowane konstrukcją wymienników. Konwekcja azotu używanego podczas procesu grzania i lutowania ogranicza czas cyklu z zachowaniem jednolitego rozkładu temperatury każdego lutowanego elementu. Te same zalety konwekcji znajdują zastosowanie podczas fazy schładzania w komorze chłodzącej. Piec przeznaczony jest dla krótkich serii produkcyjnych rynku produktów posprzedażowych oraz obsługi zamówień specjalnychtłumaczy Piotr Skarbiński, wiceprezes Segmentu Produktów Aluminium i CAB w Grupie Seco/Warwick.

Masowa produkcja wymienników ciepła

Linia ciągła do lutowania w atmosferze ochronnej będzie w australijskich zakładach PWR Advanced Cooling Technology służyć do masowej produkcji różnych wymienników ciepła. Linie CAB od Seco/Warwick uwzględniają nowoczesne rozwiązania obejmujące zarówno niezawodność, jak i oszczędność energii oraz wymagania środowiskowe. Projekt wyróżnia się pełną automatyką oraz niezawodnością produkcji w systemie ciągłym.

– Wybór Seco/Warwick na dostawcę aż trzech urządzeń to przede wszystkim nasz wyraz uznania kompetencji w produkcji urządzeń dostosowanych do wysokich wymogów technologicznych klienta. Dwukrotnie zamawialiśmy już urządzenia tej firmy i obecny kontrakt, mimo że od pierwszego zamówienia minęło już ponad 25 lat, jest najlepszym dowodem na to, że jesteśmy zadowoleni z jakości produktu, współpracy i obsługi posprzedażowej. O ponownym wyborze Seco/Warwick zadecydował także fakt, że Grupa jest globalnym i renomowanym graczem, gwarantującym profesjonalny serwis we wszystkich naszych lokalizacjach. Logistyka tego kontraktu będzie wymagająca, ale z takim partnerem jak Seco/Warwick wszystko powinno się udać – powiedział Andi Scott z PWR Advanced Cooling Technology.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę