Seco/Warwick w chmurze Microsoft

SECO WARWICK
Reklama
Reklama

Seco/Warwick, światowy lider rynku rozwiązań do obróbki cieplnej metali, w celu zapewnienia organizacji możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wydajności zdecydował się na wdrożenie rozwiązania Microsoft.

Kontynuując rozwój technologii do obróbki cieplnej oraz zdając sobie sprawę z konieczności inwestowania w nowoczesne technologie, aby móc skutecznie konkurować, a także wyznaczać trendy na rynku, zarząd spółki zdecydował się na zmianę rozwiązań wspomagających zarządzanie i obsługę głównych procesów biznesowych. Jednym z kluczowych celów wdrożenia Microsoft Dynamics 365 jest wykorzystanie owoców cyfrowej transformacji do maksymalizacji zysków przedsiębiorstwa. Na czele listy priorytetów stoją także standaryzacja produktów oraz całkowita eliminacja papierowych dokumentów i zwrot w kierunku przedsiębiorstwa prawdziwie cyfrowego.

Reklama

Wdrożenie rozwiązania Dynamics 365 obejmie na początek blisko 500 pracowników, którzy realizują działania firmy w obszarze finansów, zarządzania kosztami, zarządzania łańcuchem dostaw, transportem, projektowaniem i produkcją, sprzedażą, magazynami oraz zarządzania serwisem. Projekt zakłada również modernizację, konsolidację i przeniesienie do chmury rozwiązania CRM, z którego korzysta obecnie blisko 200 użytkowników.

Nowoczesne technologie są fundamentem czwartej rewolucji przemysłowej, w której bierzemy aktywny udział. Są one niezbędne dla aktywnego konkurowania na rynku, tworzenia nowej oferty dla klientów czy optymalizacji działalności operacyjnej. Odpowiednio wczesna adaptacja trendów pozwala wyznaczać kierunek, w którym powinna podążać branża – podkreśla Bartosz Klinowski, członek zarządu Seco/Warwick.

Oprócz wdrożenia systemu Dynamics 365, Seco/Warwick planuje także wykorzystanie technologii machine learning w celu przewidywania potencjalnych awarii rozwiązań i używanych maszyn i urządzeń oraz zapobiegania ich wystąpieniu. Co więcej, praca serwisantów odbywać się będzie przy wykorzystaniu okularów rozszerzonej rzeczywistości Seco/Lens, opartych na technologii HoloLens, zwiększających komfort i efektywność prac. Jednocześnie, dzięki wykorzystaniu platformy Microsoft Azure IoT, wszystkie parametry pracy urządzeń produkcyjnych oraz produktów instalowanych u klientów będą stale monitorowane.

Powiązane firmy

Reklama

Przemysł dostrzega już korzyści wynikające z wdrażania najnowocześniejszych rozwiązań IT. Integracja systemów do zarządzania klasy ERP z rozwiązaniami Internetu Rzeczy czy rozszerzoną rzeczywistością to kierunek, w którym zmierza rewolucja przemysłowa, a firmy decydujące się już teraz się na to rozwiązanie wyznaczają kierunek dla cyfrowej transformacji całego sektora – mówi Przemysław Szuder, członek zarządu Microsoft.

Wyjątkowe wymagania projektu spowodowały, że zarząd Seco/Warwick poświęcił szczególną uwagę wyborowi firmy, która poprowadzi wdrożenie w grupie. Celem było znalezienie podmiotu, który będzie posiadał doświadczenie w realizacji takich zadań na skalę międzynarodową z wykorzystaniem najnowszych dostępnych technologii. Wdrożenie Microsoft Dynamics 365 w Seco/Warwick wymagało partnera technologicznego będącego w stanie nie tylko przeprowadzić implementację rozwiązania, ale także zintegrować je z innymi technologiami w ekosystemie Microsoft.

Projekt wymagał dużego zespołu wdrożeniowego posiadającego doświadczenie biznesowe gwarantujące pomoc w reorganizacji procesów biznesowych przedsiębiorstwa. Specjalistów, którzy rozumieją ten rynek. Zarząd Seco/Warwick poszukiwał partnera, który zagwarantuje możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa projektu – mówi Michał Tekiela, CEO, firmy ANEGIS, partnera Microsoft.

Źródłó: Seco/Warwick

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama