Silniki i napędy ABB pomogą obniżyć zużycie energii o 30%

Anwil
Reklama
Reklama

Spółka Anwil, w celu zmniejszenia energochłonności procesu produkcji polichlorku winylu (PCW), zmodernizowała na instalacji służącej do jego wytwarzania silniki oraz napędy, decydując się na zastosowanie urządzeń firmy ABB. 

Wchodzące w skład grupy Orlen włocławskie przedsiębiorstwo, jedyny krajowy wytwórca polichlorku winylu, zamówił w ABB silniki o mocy 250 kW i falowniki o mocy 315 kW, które zastąpią dotychczasowe układy napędowe ośmiu mieszadeł, wykorzystywanych do mieszania składników na jednym z kluczowych etapów produkcji polichlorku winylu. Dzięki tej inwestycji spółka będzie mogła obniżyć koszty zużycia energii nawet o 30%.

Reklama

Wykorzystanie falownika o mocy wyższej niż moc silnika umożliwi tymczasowe zwiększenie zasilania silnika, jeśli będzie to konieczne, aby zapewnić równomierną pracę mieszadeł. Zapobiegnie to przestojom i ograniczy zużycie  surowców.

Falownik pozwala dostarczać do silnika odpowiednią ilość energii elektrycznej, która zapewni mu prędkość i moment obrotowy wymagane do napędzenia danego urządzenia. Przekłada się to na ograniczenie strat energii. Zainstalowane przez nas urządzenia przyczynią się do  zmniejszenie jej zużycia aż o ok. 30% w stosunku do dotychczasowych układów napędowych – wyjaśnia Marcin Sulecki, kierownik projektu w Dywizji Robotyka i Systemy Napędowe ABB.

Powiązane firmy

Reklama

W obszarze produkcji tworzyw sztucznych spółki Anwil zainstalowane zostaną silniki, które są certyfikowane zgodnie z dyrektywą ATEX. ABB posiada bogate doświadczenie w pomaganiu klientom w spełnianiu rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa, a napędy i silniki ABB zostały już przetestowane w obszarach zagrożonych wybuchem i certyfikowane. Dzięki temu klienci nie muszą przeprowadzać dalszych testów w tym zakresie. Ponadto zastosowane rozwiązanie nie wymaga już wykorzystania ochrony termistorowej, zabezpieczającej przed przegrzaniem urządzeń układu napędowego, co pozwala zaoszczędzić na kosztach instalacji.

Źródło: ABB

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama