Skuteczne zawory elektromagnetyczne ASCO

Skuteczne zawory elektromagnetyczne ASCO Emerson

Firma Emerson wprowadziła na rynek serię dwudrożnych i trójdrożnych zaworów elektromagnetycznych, które spełniają potrzeby producentów maszyn (OEM) w zakresie konstruowania bardziej kompaktowych urządzeń bez uszczerbku na wydajności sterowania przepływem mediów.

Zoptymalizowana konstrukcja korpusu zaworu oraz wewnętrzna ścieżka przepływu w nowych zaworach elektromagnetycznych ASCO serii 256/356 zapewniają nie tylko mniejszą powierzchnię zaworu, ale również mniejsze zużycie energii oraz wyższą wartość dopuszczalnego ciśnienia, co ma kluczowe znaczenie w zastosowaniach na rynkach przemysłowym oraz komercyjnym.

Mniejsze gabaryty to łatwiejsza optymalizacja

Mniejsze gabaryty zaworów serii 256/356 pomagają producentom OEM w optymalizacji wewnętrznego układu urządzeń, umożliwiając zintegrowanie większej liczby mocno wydajnych opcji sterowania przepływem w jeszcze mniejszym i bardziej eleganckim produkcie końcowym. Jest to szczególnie ważne dla producentów ekspresów do kawy, dystrybutorów napojów, urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, pomp i sprężarek, sprzętu spawalniczego oraz urządzeń analitycznych i medycznych. Osiągnięcie porównywalnych wartości znamionowych ciśnienia w mniejszym zaworze skutkuje zazwyczaj zwiększonym zużyciem energii, ale seria 256/356 zmniejsza zużycie energii nawet o 40%.

Umożliwia to producentom OEM zastosowanie mniejszego zaworu przy zachowaniu lub nawet poprawieniu parametrów sterowania przepływem w stosunku do poprzedniej wersji i uzyskanie znacznych oszczędności energii. Ciśnienie znamionowe niektórych wersji przeprojektowanych zaworów elektromagnetycznych serii 256/356 wzrosło nawet o 30% w porównaniu z poprzednimi wersjami, co umożliwia ich stosowanie w jeszcze bardziej wymagających aplikacjach, takich jak myjki wysokociśnieniowe lub dystrybutory paliwa wodorowego. Wydajność wersji zasilanej napięciem stałym jest obecnie podobna do wydajności wersji zasilanej zmiennym, co umożliwia obniżenie ogólnych kosztów systemu poprzez wyeliminowanie konieczności konwersji na zasilanie zmienne w celu maksymalizacji wydajności zaworu elektromagnetycznego.

Szereg korzyści z zastosowania zaworów ASCO

Seria 256/356 oferuje rozszerzony wybór materiałów korpusu, w  tym mosiądz bezołowiowy, stal nierdzewną i specjalnie opracowany materiał kompozytowy, który jesto 20% lżejszy od mosiądzu i spełnia wszelkie światowe standardy bezpieczeństwa i higieny w zastosowaniach związanych z żywnością i napojami. Zawory są również pyłoszczelne. Posiadają stopień ochrony IP67 i są zanurzalne w wodzie do jednego metra, dzięki czemu nadają się do pracy w trudnych warunkach, zwiększając niezawodność i wydłużając żywotność maszyn.

Certyfikaty z zewnętrznych jednostek dla szerokiej gamy norm branżowych, takich jak NSF 169 i EC 1934 dla zastosowań w branży spożywczej, pomagają natomiast producentom OEM skrócić czas wprowadzania nowych produktów na rynek. Zawory ASCO serii 256/356 posiadają wiele opcji przyłączy procesowych i elektrycznych, co pozwala skrócić czas instalacji nawet o 40% i znacznie ułatwia prace serwisowe oraz konserwacyjne.

Źródło: Emerson
 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę