smartCONNECTED – inteligentny system automatyki domowej

smartCONNECTED – inteligentny system automatyki domowej Wiśniowski

Marka WIŚNIOWSKI we współpracy z firmą Somfy, producentem automatyki domowej i rozwiązań do domów inteligentnych, opracowała innowacyjny system do sterowania domem i posesją. smartCONNECTED to nowa jakość na rynku inteligentnych technologii dla domu. 

Sytem smartCONNECTED to nowość w ofercie marki WIŚNIOWSKI. Jest to inteligentny i intuicyjny system, który łączy innowację z najnowocześniejszą technologią i w prosty sposób wprowadza je do codziennego życia. Dzięki centrali smartCONNECTED Box i zintegrowanej z nią aplikacji mobilnej można zarządzać domowymi urządzeniami oraz monitorować ich stan. System umożliwia zdalne sterowanie m.in. bramą wjazdową, bramą garażową, drzwiami, oknami, furtką czy roletami. 

Jedno narzędzie – wiele możliwości 

System smartCONNECTED to zintegrowane rozwiązanie, które za pomocą jednego narzędzia umożliwia sterowanie wieloma elementami domu. „Centrum dowodzenia” znajduje się w smartfonie – nie trzeba więc nosić ze sobą kilku kart, pilotów czy kluczy.

Inteligentny system zapewnia dwustronną komunikację. Z jednej strony za pomocą smartfona można zdalnie zarządzać poszczególnymi elementami domu i np. zamknąć bramę wjazdową lub uruchomić rolety. Z drugiej strony aplikacja na bieżąco wysyła komunikaty informujące np. o próbach wejścia do domu – również tych niechcianych.

Ponadto aplikacja pozwala na ustawianie różnego rodzaju scenariuszy zgodnych z codziennym trybem życia użytkownika. Pomaga również zareagować w sytuacjach nieprzewidzianych – gdy dziecko wróci wcześniej ze szkoły lub gdy kurier przywiezie długo wyczekiwaną paczkę, a nikogo nie będzie w domu.

Know-how branżowych liderów

System smartCONNECTED to efekt wieloletniej współpracy między marką WIŚNIOWSKI i firmą Somfy, producentem automatyki domowej i rozwiązań do domów inteligentnych. To kolejny – po napędzie Metro – produkt sygnowany hasłem WIŚNIOWSKI powered by Somfy.

Dzisiaj technologie inteligentne to praktyczne rozwiązania, które znacząco ułatwiają nasze życie – mówi Marcin Szostek, menedżer produktu technologie inteligentne w firmie WIŚNIOWSKI. – Firma WIŚNIOWSKI od wielu lat pracuje nad zmianą postrzegania rozwiązań smart dla domu. Między innymi dzięki naszej pracy są to funkcjonalności intuicyjne, dostępne i zwiększające wygodę wszystkich domowników.

Najnowszy produkt – smartCONNECTED Box – to kolejny wspólny krok w budowaniu świadomości i prezentacji korzyści wynikających z zastosowania automatyki oraz inteligentnych rozwiązań w naszych domach. W 2016 r. marki WIŚNIOWSKI i Somfy wprowadziły na rynek napęd do bram garażowych METRO, który przyczynił się do znaczącej popularyzacji rozwiązań smart home nie tylko na polskim rynku – dodaje Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający oraz członek zarządu Somfy Polska.

System smartCONNECTED wyróżnia się m.in. tym, że jest gotowy do użycia zaraz po włączeniu. Nie trzeba przechodzić przez skomplikowany proces instalacyjny – wystarczy sparować centralę z urządzeniami, którymi chce się sterować.

Źródło: WIŚNIOWSKI

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę