Środki zabezpieczające przed korozją – FUCHS VCI

Reklama
Reklama

Środki z grupy VCI oferowane na polskim rynku przez Fuchs-Oil Corporation to lotne inhibitory korozji, którymi nasączone zostały: specjalny papier lub folia, tabletki, proszek umieszczony w woreczkach umożliwiających swobodne parowanie preparatu bądź rozpuszczono je w oleju, którym smaruje się zabezpieczone metalowe powierzchnie.

Nadają się doskonale do ochrony metalowych elementów przed korozją wówczas, gdy elementy te wymagają czasowego zabezpieczenia antykorozyjnego podczas transportu lub magazynowania. Znajdują także zastosowanie podczas takich procesów przemysłowych, jak mycie i tłoczenie.
Inhibitory ANTICORIT VCI neutralizują parę wodną znajdującą się w przestrzeni opakowania, a powierzchnie metalowe są ciągle pod działaniem środka chroniącego. ANTICORIT VCI funkcjonuje nie tylko w bliskim kontakcie z elementami metalowymi, ale również na odległość. Ta cecha odgrywa dużą rolę, szczególnie gdy trzeba zabezpieczyć elementy o skomplikowanych kształtach, takich jak: wydrążone bryły, rury, gwinty, otwory wiercone, pierścienie itd.
Po otwarciu opakowania opary VCI ulatniają się, nie pozostawiając żadnego filmu ani innych śladów na powierzchni elementów. Późniejsze czyszczenie tych detali nie jest zatem wymagane, przez co metalowe części zaraz po rozpakowaniu mogą zostać bezpośrednio wykorzystane w cyklu produkcyjnym.

Reklama

ANTICORIT VCI nie jest zaliczany do produktów szkodliwych dla środowiska oraz nie stanowi zagrożenia dla zdrowia (nie zawiera azotynów ani składników szkodzących zdrowiu).

Powiązane firmy

Reklama

W celu dostosowania produktu do możliwie największej ilości zastosowań oferuje się go pod następującymi postaciami:

ANTICORIT VCI - papier,
ANTICORIT VCI - proszek,
ANTICORIT VCI - tabletki,
ANTICORIT VCI - emiter,
ANTICORIT VCI - roztwór,
ANTICORIT VCI - olej,
ANTICORIT VCI - folia,
ANTICORIT VCI - piana.
Nowa generacja środków antykorozyjnych ANTICORIT VCI to produkt, który podczas Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń Powierzchni SURFPROTECT 2009 otrzymał medal ExpoSilesia.

www.fuchs-oil.pl

Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama