Światowy Dzień Środowiska

Mewa
Reklama
Reklama

5 czerwca 1972 r. odbyła się pierwsza Konferencja Sztokholmska, kiedy to zdecydowano o utworzeniu Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEP). Odtąd dzień ten obchodzony jest oficjalnie jako Światowy Dzień Środowiska. W przemyśle ochrona środowiska jest niezwykle ważnym elementem działalności. Jednym ze sposobów dbania o środowisko naturalne jest stosowanie w halach produkcyjnych czyściw wielokrotnego użytku.

Niejeden kierownik zakładu produkcyjnego zadaje sobie pytanie, czy w przemyśle są podobne, przyjazne dla użytkownika i środowiska produkty i usługi. Firma Mewa oferuje już od ponad stu lat przemysłowe czyściwa wielokrotnego użytku, które funkcjonują w systemie polegającym na ich przygotowaniu, dostawie, praniu i ponownej wysyłce do klienta. Szeroki zakres oferty produktowej i serwisowej to dość przekonujące argumenty, by jednorazowe czyściwa papierowe zamienić na tekstylne czyściwa wielokrotnego użytku. System czyściw firmy Mewa odznacza się istotnymi, zorientowanymi na potrzeby klientów, wartościami dodanymi.

Reklama


Wydajne czyściwa sprawiają, że praca z nimi jest nie tylko przyjemna, ale gwarantuje również wysoki stopień czystości. Wytrzymałe czyściwo Mewatex charakteryzuje się nadzwyczaj dużą chłonnością. Im więcej brudu może zebrać, tym lepiej. Ważąc zaledwie około 40 gramów, może ono wchłonąć do 90 ml cieczy. Również mokre czyściwo Mewa nie rwie się i jest bardzo wytrzymałe, w przeciwieństwie do czyściw papierowych i szmat.

 

Czyściwa łączą w sobie praktycznie wymaganą jakość – są wytrzymałe na rozerwanie, chłonne i charakteryzują się długą żywotnością, spełniając tym samym wymogi, jakie stawia im przemysł. Asortyment czyściw przeznaczonych do różnych zastosowań, oferuje szerokie spektrum wykorzystania w przemyśle, warsztatach samochodowych i zakładach rzemieślniczych. Obok klasycznego czyściwa Mewatex, firma oferuje również inne rodzaje czyściw tekstylnych, różniące się jakością. Wszystkie te czyściwa są przygotowane do czyszczenia maszyn i urządzeń, stanowiąc zarazem część dobrze przemyślanego systemu czyściw wielokrotnego użytku.

Reklama

Zanieczyszczone olejami i nasączone rozpuszczalnikami czyściwa są w transporcie kwalifikowane jako ładunek niebezpieczny i wymagają postępowania zgodnego z określonymi normami. Opracowany w tym celu specjalny pojemnik zapewnia bezpieczne składowanie zabrudzonych czyściw. Firma Mewa wykorzystuje taki pojemnik do regularnego dostarczania klientom świeżych czyściw i odbierania od nich czyściw zabrudzonych. Klienci nie muszą zatem już zawracać sobie głowy tym, w jaki sposób zostaną usunięte zabrudzone tekstylia wykorzystane do czyszczenia.

Czyściwa jednorazowe to przeszłość – dziś z zawartych w brudnych czyściwach substancji zanieczyszczających pozyskuje się wartościową energię. Czyściwa są prane w sposób nieobciążający środowiska naturalnego i ponownie wprowadzane do obiegu. Substancje zanieczyszczające, jakie pozostają w wyniku prania, poddawane są obróbce termicznej lub fachowo utylizowane.

Źródło: Mewa

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama