Światowy sektor obronny na plusie

Deloitte
Reklama
Reklama

Według raportu „2016 Global aerospace and defense sector outlook. Poised for a rebound”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte, przychody globalnego sektora obronnego po raz pierwszy od kilku lat wzrosną w tym roku o 2,7%.

Największy wpływ na koniunkturę będzie miał wzrost wydatków budżetowych na obronność i wojsko w USA, a także rosnące zagrożenie międzynarodowe i konieczność walki z terroryzmem. Wzrost światowych wydatków na cele wojskowe można było zaobserwować już w zeszłym roku (w tym w Polsce – z 1,95 do 2% PKB).

Reklama

W konsekwencji wzrośnie również popyt na wyroby sektora zbrojeniowego, w tym wozy opancerzone, amunicję, czujniki elektryczne, cybertechnologie, narzędzia wywiadowcze oraz statki i samoloty patrolowe. Innymi źródłami przychodów koncernów zbrojeniowych będzie działalność eksportowa oraz fuzje i przejęcia.

Według Deloitte trend wzrostowy w tym sektorze powinien utrzymać się także w kolejnych latach.

Reklama

www.deloitte.com/pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama