Szerokie zastosowanie trzpieni rozprężnych norelem
Trzpienie rozprężne, zaprojektowane do utrzymywania obrabianych przedmiotów w dokładnie ustalonej, zablokowanej pozycji, zapewniają bezpieczeństwo użytkownikom podczas operacji takich jak: toczenie, frezowanie, polerowanie, wycinanie zębów czy pomiar przedmiotów obrabianych.
Trzpienie są dokręcane za pomocą nakrętki lub śruby zaciskowej, a ponieważ średnica kołnierza zaciskowego jest zawsze współśrodkowa w stosunku do średnicy zacisku gwarantuje to wysoki poziom precyzji we wszystkich zastosowaniach. Jak podkreśla Marcus Schneck, CEO firmy norelem, oferta trzpieni rozprężnych norelem pozwala inżynierom zabezpieczyć na miejscu elementy obrabiane, aby bezpiecznie i szybko móc dokończyć obróbkę toczonych części. To ważne, ponieważ ustalenie pewnej pozycji elementów i detali ma kluczowe znaczenie dla uniknięcia obrażeń w miejscu pracy, a utrzymywanie części maszyny na miejscu przekłada się również na wyższą dokładność i precyzję podczas obróbki.
Asortyment trzpieni norelem z zaciskami bocznymi jest szczególnie przydatny w procesach obróbki wtórnej i przeróbki elementów toczonych i frezowanych z otworami nieprzelotowymi. Trzpienie te zostały wykonane ze stali miękkiej ze względu na jej optymalne właściwości w zakresie spawalności i skrawalności, co zapewnia inżynierom elastyczność pod kątem przekształcania elementów.
Oferowana seria obejmuje trzpienie zarówno do wiercenia otworów przelotowych, jak i nieprzelotowych z mocowaniem bocznym, w 11 różnych rozmiarach - od 4,1 mm do 175 mm. W zależności od rozmiaru i modelu trzpienie norelem mogą osiągać wartość siły dokręcania nawet do 44,5 kN. Ponieważ prawie każdy przedmiot obrabiany posiada wywiercony otwór, wyposażenie mocujące może być łatwo i powszechnie używane w wielu branżach i zastosowaniach.
Źródło: norelem