Szersza współpraca Bouygues Construction i Dassault Systèmes

Szersza współpraca Bouygues Construction i Dassault Systèmes Dassault Systèmes

Dwóch światowych liderów w swoich sektorach potwierdza zaangażowanie w otwieranie nowych horyzontów w branży budowlanej. Docelowo współpraca przedsiębiorstw ma przełożyć się na wyznaczenie na wskazanym rynku nowych standardów. Branża ma stać się wydajniejsza i bardziej zrównoważona.

Odnowienie partnerstwa na kolejne trzy lata pozwoli na przyspieszenie badań i stworzenie opartych na chmurze, dostosowanych do urządzeń mobilnych, a także modularnych rozwiązań, które pomogą przekształcić rozbudowane, podzielone ekosystemy i sprostać wyzwaniom zrównoważonego rozwoju branży.

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

Korzyści z zastosowania platformy 3DExperience

Obie firmy skoncentrują się przede wszystkim na zapewnianych przez platformę 3DExperience firmy Dassault Systèmes możliwościach współpracy w ramach cyklu życia projektu, a także tworzeniu i modelowaniu linii produktów, w których interakcje z programistami, architektami, podwykonawcami, dostawcami oraz klientami zostają uproszczone i usprawnione. Platforma zapewnia pracownikom budowlanym możliwości współpracy i innowacji, które wpisują się w cały system projektu.

Wirtualny bliźniak konstrukcji będzie wykorzystywany od fazy projektowej do etapu eksploatacji. Takie podejście umożliwia projektowanie konstrukcji na podstawie sposobu użytkowania budynku. Procesy w poszczególnych fazach projektu można następnie uprzemysłowić, planując je na wczesnym etapie i wdrażając na miejscu w najdrobniejszych szczegółach. Takie podejście pozwoli na oszczędności energii oraz nowe praktyki w zakresie zarządzania zasobami i odpadami.

Szerokie portfolio funkcjonalności ma na celu zwiększenie produktywności w terenie, poprawę jakości, zmniejszenie liczby błędów, umożliwienie zgodności z nowymi standardami zrównoważonego rozwoju i większej przewidywalności w realizacji projektu. W sektorze budowlanym zostaną zastosowane trzy rozwiązania branżowe oparte na platformie 3D Experience firmy Dassault Systèmes: „IntegratedBuilt Environment”, „Inclusive Urban Future” oraz „Building Design for Fabrication".

Nowe standardy w budownictwie

Jak mówi Philippe Bonnave, prezes i dyrektor generalny Bouygues Construction, każdy projekt jest wyjątkowy i ma własny, specyficzny zestaw wymagań, a wyzwania, przed którymi staje firma, aby sprostać oczekiwaniom użytkowania, stają się coraz bardziej złożone.Dzięki naszej współpracy z Dassault Systèmes przyjmujemy inne podejście w budownictwie z korzyścią dla naszych klientów i potencjalnie dla poprawy sposobu, w jaki sektor radzi sobie z wyzwaniami środowiskowymi. Te zmiany można osiągnąć jedynie poprzez zaangażowanie wszystkich interesariuszy projektu w tworzenie wirtualnego bliźniaka. Tak wysoki poziom współpracy wymaga pojedynczej platformy cyfrowej, która połączy cały ekosystem – dodaje.

Ekosystemy i projekty stają się coraz bardziej złożone i wieloskalowe. Jesteśmy przekonani, że renesans branży budowlanej który uczyni ją bardziej zrównoważoną i efektywną kosztowo jest możliwy. Ten nowy poziom integracji zmniejszy ilość odpadów i usprawni cykl życia konstrukcji, zapewniając równocześnie pracownikom na budowie nowe możliwości współpracy i wprowadzania innowacji. Sukces naszych obecnych projektów z Bouygues Construction wymaga przyspieszonej i rozszerzonej współpracy w celu uwzględnienia szerokiej gamy projektów budowlanych. Platforma 3DExperience zapewnia nową generację opartych na chmurze, mobilnych doświadczeń wirtualnych bliźniaków, tym samym usprawniając branżę i czyniąc ją bardziej zrównoważonątłumaczy z kolei Bernard Charlès, wiceprezes i dyrektor generalny Dassault Systèmes.

Źródło: Dassault Systèmes

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę