Szlakiem Przemysłu 4.0

Raven Media

Po raz drugi podczas targów ITM zorganizowane zostały ścieżki zwiedzania z przewodnikiem. Oprócz tras o tematyce „Na drodze do Przemysłu 4.0” oraz „Druk 3D w przemyśle” w tym roku przygotowano także trzecią – „Logistyka 4.0”. 

W środę i czwartek (5–6 czerwca) zwiedzający mają okazję zapoznać się z nowościami targowymi, spacerując po halach z przewodnikiem.

Trasy zostały opracowane przez Magdalenę Żukowską z Politechniki Poznańskiej, która jest zarazem przewodnikiem po ścieżkach – tłumaczy Joanna Sypniewska, specjalista ds. marketingu w Zespole Projektowym Targów ITM.

Zwiedzanie trwa ok. dwóch godzin. Uczestnicy spacerują w kameralnych 20-osobowych grupach, dzięki czemu mają bezpośredni kontakt z dostawcami najnowszych technologii. Oszczędzają też czas, ponieważ zwiedzają tylko stoiska wybranych firm, których oferta odpowiada tematyce trasy.

Największym zainteresowaniem cieszy się ścieżka „Przemysł 4.0” – wyjaśnia Joanna Sypniewska. – „Logistyka 4.0” to tegoroczna nowość, która jednak także spotkała się z zainteresowaniem zwiedzających.

Najwięcej produktów, bo aż 35, obejmuje trasa „Przemysł 4.0”. W trakcie zwiedzania można zapoznać się z ofertą maszyn, urządzeń, rozwiązań technologicznych i oprogramowania działających zgodnie z ideą Przemysłu 4.0. Na trasie są stoiska m.in. firm GF Machining Solutions (prezentuje np. Moduł rConnect, czyli centralną platformę komunikacyjną do zdalnych usług serwisowych), LVD-Polska (laser światłowodowy Phoenix) i Baumalog (regały automatyczne Modula).

Ścieżka „Druk 3D w przemyśle” prowadzi natomiast do producentów i dystrybutorów urządzeń pracujących w różnych technologiach druku 3D i skanerów. To m.in. stoisko firmy Oberon 3D (która prezentuje AirTrack Robot) czy 3D Phoenix (na stoisku można zapoznać się z drukiem z metalu w technologii ADAM).

Z kolei na trasie „Logistyka 4.0” znajdują się stoiska firm oferujących nowoczesne systemy transportu, rozwiązania dla magazynów przyszłości i budownictwa magazynowo-produkcyjnego. Trasa prowadzi m.in. do firmy Automatech (z pilotami zdalnego sterowania i czytnikiem Dataman) oraz Wobit (roboty mobilne Mobot AGV).

Zwiedzanie hal targowych z przewodnikiem odbędzie się także w czwartek (6 czerwca) o godz. 10.00, 12.00 oraz 14.00. Uczestnicy zbierają się w holu wschodnim, w przejściu do pawilonu 3. Są jeszcze wolne miejsca. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej targów ITM. Przy wejściach do hal targowych znajdują się też materiały dotyczące ścieżek zwiedzania oraz lista wystawców biorących udział w inicjatywie.

Galeria artykułu

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę