Targi Plastpol – odpowiedź na potrzeby branży przetwórczej

Targi Plastpol – odpowiedź na potrzeby branży przetwórczej Targi Kielce

Firmy z całego świata szukają nowych łańcuchów dostaw i rynków zbytu. Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Grumy Plastpol w Targach Kielce wychodzą naprzeciw oczekiwaniom producentów, dystrybutorów i kontrahentów branży przetwórczej.

Targi Plastpol to najważniejsze wydarzenie targowe dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Edycja 2023 zapowiada się jako wydarzenie skupiające w sobie przedstawicieli każdego zakątka świata. Swoje produkty i usługi wystawią m.in. firmy z Turcji, Kataru, Niemiec, Włoch, Indii i krajów bałkańskich.

– To okazja do nawiązania współpracy, która rzadko pojawia się w Polsce – mówi Kamil Perz, dyrektor projektu Plastpol. – Obecna sytuacja rynkowa i polityczna na świecie zmusiła wiele sektorów gospodarki, w tym przemysł przetwórczy, do radykalnej zmiany podejścia do handlu i usług globalnych.

Targi

Przyszły rok w branży upłynie pod znakiem zamkniętego obiegu produkcyjnego. Obecna technologia pozwala na stworzenie maszyn operujących praktycznie bezpośrednio na plastiku z odzysku.To ogromna zmiana i dobra wiadomość dla sektora przetwórczego, ponieważ pozwala na całkowitą zmianę myślenia o przetwórstwie tworzyw sztucznych. Potwierdzają to analizy ogólnoświatowych instytucji działających w tej branży.

– Przemysł tworzyw sztucznych nieustannie rozwija nowe technologie, które usprawniają proces produkcyjny, obejmując więcej materiałów pochodzących z recyklingu, mniej materiałów, projekty umożliwiające recykling i lepszą wydajność w celu lepszej ochrony żywności i napojów, znacznie zmniejszając ilość odpadów – mówi Matt Seaholm, prezes organizacji Plastics Industry Association.

Targi Plastpol

Ubiegłoroczna edycja targów Plastpol to prawie 400 firm z 26 krajów świata i niemal 10 tys m2 powierzchni wystawienniczej. Targi Kielce odwiedziły m.in.: Engel, Arburg, Krauss-Maffei, Battenfeld-Wittmann, Erema, Meusburger czy Evonik Industries. Silną reprezentację wystawiły także Włochy. W halach wystawią się: Moretto, Mepol, Confindustria Polonia czy Ambra Polymers. 

Potencjał polskich targów przetwórczych dostrzegają także światowe instytucje. Zarówno Ambasada Angoli, jak i Qatar Development Bank wraz z Qatar Financial Centre zaprezentowały swój potencjał ekonomiczny i gospodarczy, nie tylko wystawiając się na targach, ale także organizując serie spotkań poświęconych możliwościom inwestycyjnym w tych krajach.

Targi

Targi Kielce już od ponad ćwierć wieku oferują branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy przestrzeń do prowadzenia udanych spotkań biznesowych i zacieśniania kontaktów personalnych.

XXVII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol odbędą się 2326 maja 2023 w Targach Kielce.

Źródło: Targi Kielce

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę