TERMO-REX wykona obróbkę cieplną kotłów w Elektrowni Opole

Reklama
Reklama

TERMO-REX we współpracy z PAK SERWIS i CKTiS podpisało kontrakt z Mostostalem Power Development. Firmy wspólnie wykonają prace montażowe części ciśnieniowej kotłów K-5 i K-6 w elektrowni należącej do PGE. Inwestycja warta jest 65 mln zł.

Trwa rozbudowa Elektrowni Opole o bloki nr 5 i 6 opalane węglem kamiennym o łącznej mocy 1800 MW. W inwestycji ma swój udział konsorcjum firm: PAK SERWIS Sp. z o.o z Konina, TERMO-REX S.A. z Jaworzna i CKTiS S.A. z Płocka, które pod koniec października tego roku podpisały umowę z Mostostalem Power Development. Wspólnie wykonają prace montażowe części ciśnieniowej powstających kotłów w zakresie montażowym dla pakietów 3 i 4. Termin realizacji kontraktu przewidziany jest na lata 2015-2017.

Reklama

- Pozyskanie tego kontraktu jest dla wszystkich uczestników konsorcjum sukcesem. Do tej pory uczestniczyliśmy już w tego typu realizacjach, ale nie samodzielnie. Mamy spore doświadczenie i potencjał wytwórczy. Jednak to właśnie ten kontrakt jest dla nas wejściem do pierwszej ligi firm liczących się w branży. Mamy nadzieję, że dzięki niemu uda nam się pozyskać dodatkowe zlecenia od głównych wykonawców oraz zdobywać kolejne tak znaczące kontrakty - komentuje Jacek Jussak, prezes zarządu TERMO-REX.

Firma uczestniczyła w realizacji wielu ważnych inwestycji energetycznych w Polsce, m.in. w budowie kotła fluidalnego 460MW w Elektrowni Łagisza, budowie bloku 858MW w El. Bełchatów, w budowie kopalni gazu i ropy Lubiatów-Międzychód-Grotów oraz budowach zagranicznych: El. Neurath (budowa bloku 800MW i 1100MW), El. Karsruhe (budowa bloku 912 MW), El. Mannheim (budowa bloku 911MW), El. Maasvlakte (budowa bloków 1100MW).

Reklama

Zakres Pakietu 3 obejmuje m.in. montaż rurociągów łączących pomiędzy komorami ECO, parownika, SH i RH , montaż rurociągów rozruchowych oraz kompletny montaż zawieszeń w ilości ok. 586 Mg/1 kocioł.

Pakiet 4 obejmuje m.in. wykonanie prac montażowych na systemach ciśnieniowych rurociągów recyrkulacji, odwodnień odpowietrzeń oraz montaż podparć, zawieszeń, kształtek a także montaż zdmuchiwaczy popiołu w ilości łącznej ok. 350 Mg/kocioł.

Źródło: CentrumPR

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama