Tony Hemmelgarn, prezes i dyrektor generalny Siemens Digital Industries Software, otwiera Realize LIVE Americas

Siemens Digital Industries Software

Firma Siemens Digital Industries Software otworzyła Realize LIVE, swoje sztandarowe wydarzenie, które zgromadziło ponad 2000 uczestników ze społeczności użytkowników, partnerów i ekspertów, którzy dzielą się swoją wspólną wiedzą, know-how i spostrzeżeniami. Wydarzenie Realize LIVE zapewnia platformę do dzielenia się wizją, omawiania wektorów i sił napędowych na przyszłość oraz świętowania niesamowitej pracy, jaką wykonują klienci firmy Siemens dzięki  technologii Digital Twin i portfolio oprogramowania branżowego Siemens Xcelerator.

Prezes i dyrektor generalny Tony Hemmelgarn rozpoczął obrady przemówieniem, w którym nie tylko wspomniał, jak radykalnie zmienił się krajobraz oprogramowania przemysłowego, ale co ważniejsze, dokąd zmierza kierowana przez niego firma – i jak sztuczna inteligencja (AI) zasadniczo zmieni w przyszłości sposób, w jaki produkty będą opracowywane, projektowane, produkowane i serwisowane.

"Może się wydawać, że wiele rzeczy zostało przereklamowanych, ale jeśli chodzi o sztuczną inteligencję, jest inaczej. To inne uczucie, ponieważ widzimy natychmiastową wartość biznesową dla naszych klientów i szczerze mówiąc, możliwości są nieograniczone, gdy myślisz o tym, co może się wydarzyć. Kiedy klient widzi prawdziwe korzyści, rozumie, w jaki sposób wpłynie to na jego firmę – a to wymaga od nas nieco innego myślenia" - powiedział Tony Hemmelgarn.

Hemmelgarn wyjaśnił, w jaki sposób Siemens myśli o sztucznej inteligencji w trzech obszarach: analizy, optymalizacji i generowaniaAnaliza łączy przetwarzanie języka naturalnego z pilotami AI zbudowanymi w oprogramowaniu, które pozwala badać złożone dane projektowe, inżynieryjne i produkcyjne, aby stworzyć potrzebne finalne dane za pomocą prostego monitu. Dzięki mocy sztucznej inteligencji można zoptymalizować wszystko, od harmonogramu produkcji po rekonfigurację zakładu produkcyjnego. Generowanie z kolei pozwala używać sztucznej inteligencji do automatycznego tworzenia specyfikacji projektu, instrukcji, a nawet geometrii.

Hemmelgarn pokazał prace podejmowane przez firmę Siemens na rzecz demokratyzacji dostępu do symulacji przy użyciu generatywnej sztucznej inteligencji do projektowania części przy użyciu wyłącznie wymagań wydajnościowych lub wykorzystania sztucznej inteligencji do czerpania korzyści z modelowania opartego na systemach za pomocą zautomatyzowanych narzędzi, które tworzą modele SysML na podstawie prostych danych wejściowych w języku naturalnym . Pokazał także, jak HARTING Technology Group zbudowała system, który wykorzystuje proste dane głosowe nie tylko do przechwytywania wymagań klientów dotyczących złączy elektrycznych, ale także wykorzystuje sztuczną inteligencję do sterowania sposobem budowy tych części za pomocą naszego oprogramowania NX 3D CAD.

Ekosystem jest kluczowy

Jak podkreślił Hemmelgarn projekt firmy Harting jest doskonałym przykładem zaangażowania firmy Siemens w otwartość w programie Siemens Xcelerator i budowanie ekosystemu, który może udoskonalać, remiksować i na nowo wyobrażać sobie, w jaki sposób można wdrażać i wykorzystywać technologie firmy Siemens. Hemmelgarn wskazał na niedawną współpracę z firmą NVIDIA nad połączeniem opartej na chmurze technologii wizualizacji Omniverse z oprogramowaniem Siemens Xcelerator, umożliwiającej wykorzystanie  fotorealistyczne i wysokiej wierności danych inżynieryjnych na masową skalę.

Hemmelgarn ogłosił także rozszerzenie współpracy z firmą Microsoft. „Wspólnie upewnimy się, że nasze możliwości sztucznej inteligencji zostaną połączone z PLM na Microsoft Azure. Na początek uruchomimy usługę Siemens Xcelerator jako usługę na platformie Azure, aby dać naszym klientom wybór. To niezwykle ważne, ponieważ teraz możemy zintegrować to, co robimy z danymi, które mamy w Teamcenter, ze sztuczną inteligencją Microsoftu. Powodem, dla którego jesteśmy podekscytowani tym partnerstwem, jest to, że nie tylko firma Siemens działa na platformie Azure – w ten sposób wspólnie pracujemy nad rozwojem aplikacji, które będziemy przedstawiać. Jest to dla nas bardzo ważne i uważamy, że może mieć ogromne znaczenie – odpowiadamy na coś, o co prosili nas nasi klienci".

Dostarczanie Siemens Xcelerator jako usługi

Następnie Joe Bohman, wiceprezes wykonawczy ds. produktów PLM w firmie Siemens Digital Industries Software, wszedł na scenę, aby poinformować zebraną grupę o najnowszych rozwiązaniach w zakresie oferowanych produktów, koncentrując się na zaprezentowaniu innowacji w obszarze oferty  Siemens Xcelerator jako usługi oprogramowania branżowego opartego na chmurze.

„W 2026 r. rynek rozwiązań chmurowych przekroczy 1 bilion dolarów, a każdy CIO (dyrektor ds. informacji), z którym rozmawiam, jest bardzo zainteresowany tym, co robimy z chmurą. To, co robimy, to Siemens Xcelerator jako usługa. Oferujemy nasz pełny zestaw rozwiązań w postaci rozwiązań SaaS (oprogramowanie jako usługa) zaprojektowanych przy użyciu naszej metodologii wątków cyfrowych, dzięki czemu wszystko się ze sobą łączy. Dzięki Mendix budujemy gotowe rozwiązania SaaS, które są bezpieczne, spersonalizowane i konfigurowalne, a to zrzesza społeczności ekspertów, dając ludziom możliwość rozmowy i wspólnej pracy” – powiedział Bohman „Klienci mówią nam, że dzięki temu podejściu wprowadzanie produktów na rynek jest o 33% szybsze przy kosztach IT niższych o 60% mierzonych w przypadku dużej liczby klientów i przy 100% aktualnej wersji. Wszystko z wbudowaną skalowalnością – wszystko, co robimy, jest skalowalne.” 

Gość specjalny i partner

Siemens Digital Industries Software

Następnie Bohman przedstawił na scenie specjalnego gościa – wieloletniego klienta firmy Siemens, firmę Sony Corporation. Seiya Amatatsu, szefa działu rozwoju technologii XR w firmie Sony. Opowiedział on szczegółowo w jaki sposób jego zespół wykorzystuje oprogramowanie NX firmy Siemens z portfolio Siemens Xcelerator przy opracowywaniu nowego SRH-S1 wyposażonego w wyświetlacz montowany na głowie XR i kontrolery umożliwiające intuicyjną interakcję z obiektami 3D. Od 2015 roku firma Sony w przyspieszonym tempie korzysta z portfolio Siemens Xcelerator jako podstawowego oprogramowania do inżynierii produktów.

„Sony z sukcesem wdrożyło NX w najszybszym na świecie harmonogramie i udało nam się zwiększyć produktywność naszego procesu projektowania o 25%. Chociaż w NX poczyniono znaczne postępy, chciałem osiągnąć dalszą ewolucję dzięki produktowi oferującemu innowacje umożliwiające bezpośrednią edycję w immersyjnym środowisku. Wierzyłem, że można to zrealizować we współpracy z firmą Siemens, w związku z czym opracowano wyświetlacz nagłowny XR, który może szybciej wprowadzać na rynek innowacyjne produkty” – powiedział Amatatsu z Sony.

 

Siemens Digital Industries Software

 

Aby podać więcej szczegółów: „W Sony jesteśmy oddani twórcom. Chcemy umożliwić twórcom tworzenie i SRH-S1 właśnie to robi. Nasz wyświetlacz montowany na głowie i dedykowane kontrolery pozwalają tworzyć bardziej intuicyjnie w całkowicie wciągającym środowisku, umożliwiając swobodne poruszanie się między światem wirtualnym i rzeczywistym – współpracując i tworząc z kolegami z całego świata w czasie rzeczywistym – i umożliwią więcej innowacji ” – wyjaśnił Hirohito Kondo, zastępca dyrektora generalnego w dziale rozwoju biznesu XR w dziale zarządzania produktami firmy Sony, który również pojawił się na scenie.

Wydarzenie Realize LIVE Americas 2024 odbywa się w w Las Vegas w dniach 13-16 maja 2024 r.i organizowane jest przez Siemens Digital Industries Software.

W trakcie tej konferencji poruszane są tematy metawersum przemysłowego, chmury i SaaS, zrównoważonego rozwoju, sztucznej inteligencji, konwergencji systemów informatycznych/systemów technologii operacyjnej (IT/OT) oraz najnowszych aktualizacji oprogramowania firmy Siemens.

 

Galeria artykułu

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę