Top of Digital Europe na kongresie Impact 16

Impact
Reklama
Reklama

W dniach 15-16 czerwca bieżącego roku w Centrum Konferencyjnym ICE odbędzie się pierwszy międzynarodowy kongres Impact 16’. Wśród ekspertów nie zabraknie również przedstawicieli Top of Digital Europe, niezależnej organizacji analityczno-badawczej, zajmującej się regionem państw Morza Bałtyckiego.

Nieustanny rozwój nowych technologii oraz globalny przepływ informacji to zmienne, które w dużej mierze determinują kondycję i kierunki współczesnej przedsiębiorczości. Zachodzące zmiany, nazywane obecnie Rewolucją 4.0, obejmują szerokie obszary ekonomii, technologii, a nawet społeczeństwa. Organizowany w czerwcu kongres Impact 16’ stanowić będzie doskonałą okazję do międzynarodowego dialogu i dyskusji nad przyszłością innowacyjności oraz cyfryzacji gospodarki Polski oraz Europy Centralnej i Wschodniej.

Reklama

Wydarzenie zgromadzi około 2000 uczestników, wśród których znajdą się czołowi eksperci z kraju i zagranicy – przedstawiciele przemysłu, przedsiębiorcy, właściciele startupów, naukowcy, inwestorzy venture capitals, przedstawiciele inkubatorów, parków naukowo-technologicznych, a także reprezentanci rządu i władz samorządowych.

Jeden z paneli poświęcony zostanie możliwościom polskich specjalistów w dziedzinie ICT oraz przedsiębiorczości w rejonie Morza Bałtyckiego. Panel ten zorganizowany jest przy współpracy Baltic Development Forum (BDF) oraz polskiej prezydencji w Radzie Państw Morza Bałtyckiego (CBSS), reprezentowanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Główne założenia zostaną zaprezentowane przez opiniotwórczy instytut Top of Digital Europe, organizację non-profit promującą region Państw Morza Bałtyckiego jako globalne centrum ICT. W imieniu organizacji Top Of Digital Europe wystąpi Martin Andersson z Lund University, współautor raportu State of the Digital Region oraz Torben Aaberg z Baltic Development Forum. Zaprezentują oni wnioski z dwóch najnowszych sprawozdań przygotowanych przez Top Of Digital Europe.

Reklama

Raporty dotyczyć będą korzyści płynących z jednolitego rynku cyfrowego w obszarze państw Morza Bałtyckiego, będącego liderem w dziedzinie nowoczesnych rozwiązań cyfrowych nie tylko w Europie, ale i na świecie. Raporty mają na celu promocję idei transgranicznej współpracy oraz promowanie potencjału tkwiącego w tym regionie. Szczególna uwaga zostanie poświęcona Polsce, która wyróżnia się na tle innych krajów Morza Bałtyckiego niewykorzystanym potencjałem wysoko wykwalifikowanych specjalistów w obszarze ICT, mogących stanowić klucz do sukcesu transformacji cyfrowej międzynarodowej gospodarki.

Źródło: CentrumPR

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama