Trwają przygotowania do wire 2020 i Tube 2020

wire and Tube 2020

Na kolejnych targach wire 2020 and Tube 2020 odbędzie się spektakularna światowa premiera. Targi rozszerzają swoje portfolio o nowe produkty. Na pytania związane z wydarzeniem odpowiedział Friedrich-Georg Kehrer, dyrektor finansowy Metals and Flow Technologies w Messe Düsseldorf.

Pod koniec marca 2020 r. w Düsseldorfie odbędą się jedyne na świecie targi drutu, kabli i rur. Co nowego się pojawi? 

Friedrich-Georg Kehrer: W naszej branży wyróżnia się szereg nowych elementów z drutu i rury. Będziemy kontynuować dobre wyniki związane z frekwencją uzyskane podczas poprzednich wydarzeń w 2018 r. Pojawi się około 2600 wystawców z 65 krajów. Ponownie zajmą 16 hal wystawowych o łącznej powierzchni ponad 120 000 m².

W 2020 roku będzie nie jedna, ale dwie premiery i nowe kampanie.

– W salach wystawowych 16 i 17 odbędzie się premiera: po raz pierwszy zaprezentowany zostanie tutaj pełny łańcuch wartości dla elementów złącznych i sprężyn. Oprócz maszyn i urządzeń produkcyjnych będą pokazywane gotowe produkty w postaci łączników i sprężyn technicznych. Oznacza to, że od 2020 r. wire będzie nową platformą informacji i zamówień dla producentów, sprzedawców i nabywców śrub, elementów złącznych, elementów konstrukcyjnych i części montażowych oraz wszystkich rodzajów sprężyn i części z giętego drutu. 

Po raz pierwszy na targach odbędzie się też kampania ecoMetals.

– Po raz pierwszy będziemy prowadzić szeroką kampanię ekologiczno-metalową przez cały czas trwania targów.  Wystawcy, którzy są szczególnie zaangażowani w energooszczędną produkcję oraz efektywność materiałową i zasobową, mogą dołączyć do kampanii. Ich stoiska będą specjalnie oznaczone odpowiednią naklejką, a tym samym zostaną wyróżnione kontaktami z prasą i środkami marketingowymi.

Czy zaplanowano coś specjalnego dla nowych firm, wchodzących na rynek?

– Nowe pokolenie przedsiębiorców będzie miało decydujący wpływ na przyszłość branż. Dlatego nowe firmy mają okazję zaprezentować się tutaj z innowacyjnymi produktami, usługami i optymalizacjami. Pokażą swoje umiejętności w pawilonie zorganizowanym przez Federalne Ministerstwo Gospodarki i Energii. Ich opłaty za stoiska będą współfinansowane przez ministerstwo. W czerwcu 2021 r. odbędą się targi poświęcone technologii rozdzielania o nazwie Saw EXPO w Friedrichshafen. Lokalizacja w południowych Niemczech wydaje się idealna, ponieważ jest to miejsce wygodne dla wielu firm produkcyjnych zajmujących się technologiami rozdzielania. 

Czy podczas targów zobaczymy jakieś zmiany w aranżacji powierzchni?

– Na targach odbędzie się premiera nowej hali 1 dla wystawców rur, akcesoriów i segmentów handlu rurami. 158 metrów długości, 77 metrów szerokości i oferujących ponad 12 000 m² powierzchni odpowiada mniej więcej wielkości hal 8a i 8b.  Pod względem technicznym nowa hala 1 spełnia wysokie standardy całego centrum wystawowego. Dostęp do niej można uzyskać przez siedem bram, możliwe są zawieszenia z sufitu hali, podobnie jak zasilanie stoisk prądem, wodą i sprężonym powietrzem z podłogi hali. 

Źródło: wire 2020 and Tube 2020

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę