Ubrania pochłaniające CO2

Ubrania pochłaniające CO2 DS Automobiles

Marka DS Automobiles we współpracy z francuską marką premium EGONlab oraz innowacyjnym studiem badawczo-projektowym Post Carbon Lab z Londynu stworzyła kolekcję odzieży unisex. Nie byłoby może nic w tym dziwnego – w końcu nie jest to pierwsza marka samochodowa, która sygnuje swoim logo kolekcję ubrań – gdyby nie fakt, że pochłaniają one przy okazji dwutlenek węgla z otoczenia.

Koncepcyjna na razie kolekcja ubrań francuskiej marki składa się z kurtki bomberki, dwóch t-shirtów i trencza. Wszystkie te ubrania zostały pokryte specjalną fotosyntetyczną powłoką, która posiada właściwości pochłaniania CO2 i uwalniania następnie tlenu po przeprowadzonej reakcji. Ciekawostką może być fakt dotyczący wydajności tych ekologicznych ubrań. Ich twórcy przekonują, że rozwiązanie to jest w stanie zneutralizować nawet do 1452 g dwutlenku węgla w ciągu 10 tygodni, a więc porównywalnie do wyniku, jaki uzyskuje 6-letni dąb w około 6 miesięcy.

Kolekcja powstała dzięki związkom francuskiej marki z Paris Fashion Week, a jej premiera odbyła się w przeddzień pokazów mody damskiej w dniach 1–9 marca 2021 r.

Źródło: DS Automobiles

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę