Universal Robots i MiR otwierają nowy robotyczny hub w Danii

Universal Robots i MiR otwierają nowy robotyczny hub w Danii Mobile Industrial Robots

Universal Robots (UR) i Mobile Industrial Robots (MiR), obie firmy należące do Teradyne Robotics, będą dzielić siedzibę główną w celu bliższej współpracy i przyspieszenia innowacji w zakresie zaawansowanej robotyki.

Producent robotów współpracujących (cobotów) Universal Robots oraz Mobile Industrial Robots (MiR), dostawca autonomicznych robotów mobilnych (AMR), świętowały wielkie otwarcie swojej nowej wspólnej siedziby. Nowoczesny robotyczny hub o powierzchni 20 000 m2 znajduje się w Odense.

Podczas wydarzenia obecni byli partnerzy światowego ekosytstemu UR i MiR, w tym NVIDIA i Siemens, z którymi Teradyne Robotics i jej spółki ogłosiły niedawno nawiązanie współpracy.

Universal Robots i MiR otwierają nowy robotyczny hub w Danii zdjęcie w treści artykułu

Otwarcie nowej siedziby to znaczący kamień milowy dla Teradyne Robotics, ponieważ łączymy dwie wiodące firmy w dziedzinie innowacji w robotyce – powiedział Ujjwal Kumar, prezes Grupy Teradyne Robotics. – Będziemy teraz dysponować optymalnym środowiskiem do rozwijania naszych technologii, które już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem. 

– Nasza nowa siedziba została zaprojektowana z myślą o wspieraniu innowacji, zapewniając naszym zespołom idealne warunki do opracowywania najnowocześniejszych rozwiązań, które zrewolucjonizują automatyzację. MiR dąży do bycia kompleksowym dostawcą usług w zakresie obsługi materiałów, stale rozwijając naszą technologię, aby sprostać zmieniającym się potrzebom naszych dużych, globalnych klientów. Przykładem tego jest nasz niedawno wprowadzony na rynek AMR oparty na sztucznej inteligencji MiR1200 Pallet Jack. Cieszę się, że mogę być świadkiem transformacji, która zachodzi dzięki naszym projektom, a także, że mogę przedstawić ofertę MiR i UR naszym klientom oraz partnerom w tym najnowocześniejszym obiekcie – powiedział Jean-Pierre Hathout, prezes MiR. 

Od momentu powstania, UR stał się najczęściej wybieraną marką dla tysięcy klientów i setek partnerów naszego ekosystemu. Ten piękny budynek odzwierciedla naszą filozofię projektowania i jest idealnym miejscem do kontynuowania naszej misji dostarczania automatyzacji dla każdego i wszędzie – dodał Kim Povlsen, prezes Universal Robots.

Universal Robots i MiR otwierają nowy robotyczny hub w Danii zdjęcie w treści artykułu

Transformacyjna moc zaawansowanej automatyzacji

Podczas otwarcia hubu swoje wystąpienia mieli Deepu Talla, wiceprezes ds. robotyki i Edge Computing w NVIDIA, Rainer Brehm, dyrektor generalny Siemens Factory Automation oraz Ujjwal Kumar, prezes grupy Teradyne Robotics. Paneliści omówili wykorzystanie fizycznej AI w różnych branżach, podkreślając transformacyjną moc zaawansowanej automatyzacji dla firm i miejsc pracy.

Źródło: Mobile Industrial Robots

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę